Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Nacka
2013-02-12, 13:45
RECENZJA - The Critter Chronicles
Autor Wiadomość
Nacka 

Wysłany: 2013-02-12, 13:43   RECENZJA - The Critter Chronicles

Wszelkie prawa do recenzji jest moja własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.
Nacka

Recenzja
The Book of Unwritten Tales
The Critter Chronicles

TRAILER - obejrzyj

Po sukcesie The Book of Unwritten Tales IQ Publishing poczęstowało graczy kolejną ucztą - The Critter Chronicles studia King Art Games - prequel do The Book of Unwritten Tales.

W tej grze poznajemy kapitana Nathaniela "Nate" Bonneta, dowiemy się jak zaczęła się jego przyjaźń z dziwnym i pociesznym zwierzakiem Critterem, oraz jak to się stało że kapitan Nate został schwytany i trafił do klatki łowczyni nagród Ma'Zaz.

Wprowadzenie:

Gra została podzielona na pięć rozdziałów:
Rozdział I - WOLNOŚĆ,
Rozdział II - UZIEMIENI,
Rozdział III - PRZYJACIEL I WRÓG,
Rozdział IV - SZALEŃSTWO,
Rozdział V - KONIEC I POCZĄTEK.
W pierwszym z nich poznajemy kapitana Nata który od początku ma problem z łowczynią nagród. Dzięki sprytowi i pomocy samego statku o dumnym imieniu Królowa Mary udaje mu się pozbyć prześladowczyni. Niestety, tylko na krótki czas gdyż Ma'Zaz jest upartym i twardym przeciwnikiem.
Po niezbyt miękkim lądowaniu kapitan trafia to krainy zamieszkałej przez niezwykle sympatyczne stworzenia którzy są mistrzami techniki ale mają poważny kłopot z magiem Mungsem :

Poznamy tu kilka charakterystycznych postaci jak Petra - fanatyczna ekolożka czy Profesor - Yeti.

Ocena:

Przyznam się że z pewną obawą sięgnęłam po tę pozycję żeby nie doznać rozczarowania po świetnej poprzedniczce i tu doznałam miłego rozczarowania – Prequel jest rewelacyjną grą, zabawną, z piękną grafiką i ciekawymi zagadkami. Szczególnie wyróżniłabym Rozdział Czwarty - SZALEŃSTWO i zawarte w nim rozwiązania w pałacu Arcymaga oraz zagadki w Galerii :)

Znajdziemy w niej wiele odwołań do znanych filmów czy bohaterów tychże filmów. Wyłapanie tych skojarzeń daje dodatkową rozrywkę :D Podobnie jak czytanie haseł wypisywanych przez Petrę na transparentach ;)

Bardzo podobało mi się utrudnienie gry przez przekazywanie przedmiotów między bohaterami co sprawiało że trzeba się było nabiegać :D No i grało się dłużej :)

Grę polecam młodszym i starszym graczom gdyż ma dwa poziomy trudności - Normalny i Trudny, starszym graczom polecam zagranie na poziomie trudnym :)

Trochę szkoda że te dwie gry nie zostały wydane jako całość, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) W porównaniu z The Book of Unwritten Tales gra może się wydawać nieco łatwiejsza gdyż gra się dwoma bohaterami ale to złudne wrażenie.
Zagrajcie i przekonajcie się sami :)

Gry nie można zrzucić na pasek korzystając z klawisza Widows, można to uczynić przez wciśnięcie Ctrl+Alt+Del dla systemu XP, natomiast w systemie Windows 7 sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie klawiszy Alt+Tab :)

Nie podobało mi się to że kody działają bez uzyskania podpowiedzi. Tak weszłam do gabinetu Arcymaga :bezradny:

Ale ocena ogólna gry nie sprawiła mi trudności - gra jest rewelacyjna i z czystym sumieniem oceniam ją na 9,5/10

Zalety:

- Piękna grafika
- Postacie z wyrazistymi charakterami
- Postacie drugoplanowe potraktowane z dystansem i ogromnym poczuciem humoru
- Ciekawe zagadki.

Wady:

- możliwość użycia kodu na chybił-trafił

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi