Poprzedni temat :: Następny temat
Dbajmy o Nasze Zdrowie !!!
Autor Wiadomość
Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2012-12-13, 02:27   

Fiesta, a jaki to preparat? Drogi?

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 20:52   

Ama preparat nie ma nazwy konkretnej.
Jest napisane "Organizm bez pasożytów" a producent Invent Farm.
Buteleczka ma pojemność 85 ml i ja zapłaciłam za nią około 60 złotych, ale to koleżanka mi przez kogoś ściąga. Możliwe, że w internecie się taniej kupi.

Anet 

Wysłany: 2012-12-13, 21:01   

Fiesta czy to jest to ???

http://ekozdrowie.abc24.p...t=-3&pro=625495

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 21:43   

Anet tak, już dogadałyśmy się w SB :)

Nacka 

Wysłany: 2013-03-06, 08:22   

tygrys 

Wysłany: 2013-03-06, 08:24   

:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-06, 14:34   

taaa : a co? panienki z klubu go-go miałyby przychodzić i umilać czas męskiemu personelowi? :chytry:

Ann 

Wysłany: 2013-03-06, 17:45   

a to natręci :mlotek: :mlotek:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-08, 11:29   

ana555 

Wysłany: 2013-03-08, 11:49   

:hihi:

Nacka 

Wysłany: 2013-03-08, 12:07   

widziałam :okok: :hihi:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-08, 12:13   

Nacka, cały film jest świetny :ok: :)

tygrys 

Wysłany: 2013-03-08, 13:45   

:hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:

.

rafi1972 

Wysłany: 2013-03-08, 22:55   

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Cama 
Gaduła
camawruk

Wysłany: 2013-03-08, 23:30   

aż ciarki przechodzą, bo to nie fikcja, często traktuje się starszych ludzi jak przysłowiowe zło konieczne. Cudna pani Szaflarska :brawo: :brawo: :brawo:

Anet 

Wysłany: 2013-03-09, 20:22   

świetne :ok: :hahaha:

Bogda 

Wysłany: 2013-11-08, 00:32   

..

Porozmawiałyśmy sobie dzisiaj z Lulką, na temat oleju lnianego
Ja dostałam broszurkę od znajomej pani mgr farmacji:
"Olej lniany Budwingowy tłoczony na zimno
Dieta dr Budwing "

zescanuję fragmenty, to dodam :taak:

A teraz dodam, to co Magda mnie wysłała

Rano na czczo jeszcze przed umyciem zębów wziąć do ust łyżkę – lepiej niepełną, oleju ssać jak cukierka trzymając w przedniej części ust. Ssać lekko, bez żadnego wysiłku przez 20-30 minut.
Na początku olej trochę zgęstnieje, potem zrobi się płynny i biały.
Po upływie czasu, który przeznaczyliśmy na ssanie olej należy wypluć, najlepiej do muszli klozetowej.
Nie wolno tego oleju połknąć, bo zawiera wyssane z organizmu zarazki chorobowe.
Ssanie oleju można stosować dowolnie długo, dopóki sami nie odczujecie, że można przestać.
Olej można ssać raz dziennie. Rano lub wieczorem, jeśli wieczorem to 3 godziny po jedzeniu, ale lepiej jest go ssać rano, bo wtedy na pewno jesteśmy na czczo.
Zwykłe stany chorobowe po regularnym ssaniu oleju mijają szybko – w ciągu 2-3 tygodni, chroniczne – w ciągu kilku miesięcy, do roku.
Trzeba też wiedzieć, że przy niektórych schorzeniach w pierwszym tygodniu ssania oleju mogą wystąpić lekkie niedomagania, słabość lub podobne zjawiska. Jest to normalne i należy ssać dalej, to minie. Nie można przerywać tej kuracji, bo ona przynosi korzyści, ale nie od razu. Pozytywne objawy zauważymy etapami.
Kuracja olejem jest w stanie poradzić sobie z takimi dolegliwościami:
- Bóle głowy
- Zapalenie zatok
- Zapalenie oskrzeli
- Zapalenie żył
- Chroniczna anemia
- Bóle gardła
- Katar
- Krwawienie dziąseł
- Zapalenie migdałków
- Likwiduje nalot z języka,
- Wpływa korzystnie na świeżość naszego oddechu
- Tromboza – zakrzepica żył głębokich
- Przewlekłe choroby krwi
- Egzema
- Choroby żołądkowe
- Choroby jelit
- Dolegliwości serca
- choroby stawów
- Problemy nerkowe
- Choroby płuc
- Dolegliwości wątrobowe
- Choroby układu nerwowego

...

Może kogoś to zainteresuje :>

..

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 14:56   

o jakiegoś czasu do sałatek i surówek używam olej z awokado

ma rewelacyjny smak i zapach (oczywiście kwestia gustu, ja np. nie przepadam za zapachem i smakiem oliwy z oliwek :bezradny: ) i jest witaminową bombą, źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i lecytyny; można dodawać go do wypieków, ale do smażenia raczej nie, no i można go żuć :rotfl: :oczko:

Anet 

Wysłany: 2013-11-09, 20:09   

Lulka, ja z tej firmy kupiłam latem olej sezamowy, ma bardzo specyficzny smak i ciemno brązowy kolor, pasuje przede wszystkim do potraw kuchni azjatyckiej

Niedawno kupiłam wielką butlę oleju z pestek winogron, smaczny, pierwszy raz próbowałam bo do sałatek zawsze oliwy z oliwek dodawałam.
Ostatnio używałam również oleju ryżowego ale zmętniał trochę, co jest podobno procesem naturalnym, ale pływające farfocle mnie zraziły i zniechęciły

Nacka 

Wysłany: 2013-11-09, 20:33   

olej z pestek winogron chyba najbardziej mi podchodzi :) mój smak go nie wyczuwa w potrawach :)

Lulka, kiedyś mój syn kupił oliwę z oliwek która była pyszna :taak: nawet na niej jajecznicę robiłam ale nikt nie zapamiętał ani nazwy ani firmy : a butelka poszła do śmieci :beczy: Od tego czasu nie udało nam się kupić takiej oliwy :

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 22:08   

olej z pestek winogron :okok:
i olej z ryżu też jest super :ok: - kompletnie bezwonny jest

Nacka, a co do oliwy z oliwek to myślę, że to kwestia producenta, a ściślej - przede wszystkim ceny :bezradny: a ta smaczna nie kosztuje mało :
a ponieważ żal tyłek ściska :hihi: wybecelować 50 dych za flaszkę, to inne omijam szerokim łukiem
zdecydowanie wolę z pestek winogron i możną ją używać do wszystkiego, a ta z awokado baaaaardzo mi podchodzi, ze względu na smak, ale nadaje się tylko do spożywania na zimno :bezradny: ale jak super smakuje z nią surówa z kiszonej kapusty :mniam:

[ Dodano: 2013-11-11, 23:28 ]
zachęcam do przeczytania wywiadu - długi jest - ale warto się z nim zapoznać :

Bogda 

Wysłany: 2013-11-12, 00:22   

.
Ja kupuję różne oliwy, są i lepsze i gorsze ...

Ostatni zakup - Oliwa z Oliwek - Firma BORGES

Oliwa z oliwek zawiera rafinowaną oliwę z oliwek i oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia

jest bardzo dobra, zapachu, ani wyczuwalnego smaku nie ma, więc surówka nie zmienia smaku jarzyn. a to ważne jest !

=====

Nie kupuję za każdym razem tej samej oliwy, raz to jest słonecznikowa oliwa, kolejnym razem z ryżu,

Rodzaje oliwy - jaką oliwę wybrać? ---> http://kucharz.wieszjak.p...iwe-wybrac.html

.================

odnośnie tego ssania oleju ... można więcej sobie doczytać

Ssanie oleju – kontrowersyjna metoda oczyszczania organizmu ---> http://urodaizdrowie.pl/s...zania-organizmu

ciekawy artykuł, polecam

"Co Nam da ta metoda?

Wyniki jakie otrzymuje się stosując metodę ssania oleju słonecznikowego są zdumiewające i fascynujące zarazem. Zbawienne dla zdrowia działanie ssania oleju jest co prawda do dzisiaj naukowo trudne do wyjaśnienia, jednak powszechnie uważa się, że za sukces stosowania tej metody odpowiedzialna jest błona śluzowa w jamie gębowej, przez którą następuje odtruwanie i oczyszczanie organizmu."

też jest długa lista w jakich chorobach nam pomóc ta metoda może

"Kuracja olejem słonecznikowym nie tylko leczy istniejące już stany chorobowe ale również działa zapobiegawczo i profilaktycznie, chroniąc np. przed stanami zawałowymi czy groźnymi naroślami."

..

Cama 
Gaduła
camawruk

Wysłany: 2014-01-15, 21:04   

co do oleju Budwigowego, to radzę dobrze przeczytać ulotkę przed kupnem!
stosując tę kurację nie wolno używać żadnych innych tłuszczy (masła, olejów do smażenia, smalców, margaryn itd)

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-19, 18:52   

tygrys 

Wysłany: 2014-01-19, 18:53   

w moim otoczeniu duzo osób się przebadało i ma :/

.

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-01-24, 14:04   

„Chcę obalić mit, że przemysł farmaceutyczny ma na celu poprawę zdrowia i leczenie. W rzeczywistości jego celem jest utrzymywanie chorób i zarządzanie objawami. Przemysł ten nie jest zainteresowany leczeniem raka, alzheimera czy chorób serca, ponieważ gdyby tak było, działałby na własną szkodę – utraty biznesu, a to nie ma sensu".
:mlotek:
Pieprzenie kotka za pomocą młotka...
Na swoim przykładzie - jak niektórzy wiecie, walczę szósty rok z rakiem i w stanie krytycznym umierałam na niego w roku 2009. gdyby nie podano mi drogich cytostatyków, byłabym już na cmentarzu. Znam sporo osób zdrowych dzięki lekom. Sama leki stosuję u pacjentów. Prawda jest inna: koncerny farmaceutyczne zarabiają krocie w ten sposób:

sprzedaż ogólnodostępnych leków bez recept ----> ludzie "leczą się " sami a leki maskują objawy rozwijających się ciężkich chorób -----> koncerny sprzedają leki na te choroby i prowadzą nowe "badania" na grupach chorych w sumie za free -----> na każde 100 nowych leków bezreceptowych przypada 1,62 leków receptowych o potwierdzonej skuteczności.

Ludzie żrą tonami sami takie goowna jak furosemid, paracetamol, kodeinę itp. itd. i hodują sobie uszkodzenia narządów, raka. Umierają. Koncerny zaś zbijają kasę właśnie na tych kupowanych syfach... czemu? Proste - im trudniej trafić do lekarza czy szpitala na leczenie, tym lepiej dla koncernów farmaceutycznych, bo sprzedadzą więcej "leków" bez recepty. A do każdego leku trzeba mieć wiedzę o chorobie i stanie pacjenta, nawet gdy jest banalny problem. Przysłowiowa sraczka może być z przejedzenia, ale jeśli jest objawem uszkodzenia jelit czy raka, to podawanie przeciwbiegunkowego leku może normalnie zabić.

Kiedy wynaleziono i masowo dopuszczono lek na jedną z odmian raka piersi, koncern mając wyłączność zarobił i zarabia na tym krocie. Tak więc nie jest prawdą, że leczenie skomplikowanych czy częstych schorzeń się nie opłaca. Takie tezy to zwykłe przyprawianie kół do pomidora, bez sensu, ale można zabłysnąć pomysłem na sensację.

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

rafi1972 

Wysłany: 2014-01-24, 22:11   

:bezradny: :mlotek:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-24, 22:50   

Ama no i co???? :bezradny:
sorry, że określę (bez sarkazmu oczywiście :taak: ) - Ameryki nie wytargałaś spod Antarktydy :bezradny:
wystarczy czytać informacje np. o wynalazkach technicznych - np. o silniku, jakiegoś domorosłego inżyniera, który to silnik zużywa 80% paliwa mniej, niż małolitrażowy samochód...
żadne lobby paliwowe nie dopuści do masowej produkcji takiego samochodu w cenie tak naprawdę na kieszeń przeciętniaka :

i tak samo jest z lobby farmaceutycznym....

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-01-29, 15:49   

Kartele techniczne, paliwowe, farmaceutyczne żywnościowe... ech, temat - rzeka! Ważne by w informacjach oddzielać ziarno od plew, a w życiu starać się jak najmniejszym własnym kosztem pasać te mendy i nie dawać się za przeproszeniem nieustannie :sex:

Bogda 

Wysłany: 2014-01-30, 22:31   

.

Skrzyp polny ...
jego działanie:

reguluje proces trawienia i przyśpiesza syntezę enzymów trawiennych
stymuluje pracę nerek oraz pobudza układ immunologiczny
obniża poziom cholesterolu
zapobiega miażdżycy i nadciśnieniu
ułatwia odchudzanie
pozwala uniknąć efektu yo-yo
łagodzi objawy astmy, anginy i bezsenności
zapobiega grzybicy, żylakom
pomaga leczyć trądzik
wzmacnia włosy, paznokcie
zmniejsza rozstępy
itp.. itd...

herbatka kosztuje około 5 zł; samemu też można sobie ususzyć ...

a teraz sprawdzić można ile kosztuje w różnych farmakologicznych przetworach :
dodana masa jakaś i chemi trochę ... :

... http://www.okazje.info.pl...C_forum_Zdrowie

...

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 00:09   

wierzę w zioła, jak najbardziej :) tylko trzeba jeszcze wiedzieć z czym je np. łączyć, aby ich aktywne składniki wchłaniały się prawidłowo :taak: a czego się wystrzegać, aby nie zaszkodzić sobie :chytry:

to jest tak, jak np. z witaminą A z marchewki; powinna być jedzona w towarzystwie tłuszczu - prawda, ale tylko surowa marchewka ma dobre właściwości przyswajalne witaminy, gotowana już nie :figielek:

tak samo z produktami z zawartością żelaza; żelazo do dobrej przyswajalności musi iść w parze z witaminą C, czyli jedząc produkty, o których się wie, że zawierają ten pierwiastek, łączyć z takimi, które zawierają tę witaminę :D

a jeśli chodzi o zioła to np. dziurawiec
- obniża ciśnienie
- rozkurczające właściwości ma
- działa przeciw-depresyjnie
- obniża ciśnienie krwi
ale dłużej stosowany powoduje, że organizm staje się wrażliwy na światło dzienne :bezradny: efektem czego mogą być plamy na skórze, nawet do zapaleń skóry włącznie,
no i może powodować zakrzepy :

Mimi1 
Mimi1

Wysłany: 2014-02-01, 00:18   

nawet tzw. zdrowe rzeczy w niewłaściwych dawkach szkodzą :taak:

a "zdrowe" nie oznacza że dla każdego :)

Bogda 

Wysłany: 2014-02-08, 16:30   

..

..

Nie rób tego dla urody - narażasz zdrowie i życie

---> http://kobieta.wp.pl/gid,...riazdjecie.html

osiem podstron z krótkimi tekstami
1.Dieta gorsetowa
2.Wampirzy lifting
3.Krępowanie stóp
4.Wilcza jagoda
5.Radioaktywny krem do twarzy?
6.Ołów w proszku
7.Dieta tasiemcowa
8.Historia makijażu

warto przeczytać ...

..

tygrys 

Wysłany: 2014-02-08, 16:34   

niektóre ciekawe :rotfl: a niektóre okropne :wacko:

.

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-03-07, 15:27   

Od lat propaguję dietę MJ. Mądrze Jedz.
Od tego nie przybywa sadła, cera jest zdrowa, z otworów nie ma odorów itd.
tej diety nauczyła mnie dietetyk, która mądrze zwalczyła moje złe nawyki i odsadliła mi organizm. Dziś jem MJ i dzięki temu mam siły do walki z rakiem. Polecam zatem - nie bójcie się, jest dość prosta.

Zasady:

1. Jedz minimum 4 posiłki dziennie zgodnie z twoim rytmem aktywności, ale pamiętaj - śniadanie musi być zjedzone zawsze i to o podobnej porze.
2. Dbaj o płyny - pij dużo wody, najlepiej mineralnej o średnim poziomie wapnia i mało gazowanej. Oprócz zup, jogurtów itp. samej wody wypij około litra na dobę minimum.
3. Jedz wszystko i różnorodnie. Ale pamietaj, unikaj dużej ilości przypraw w tym soli, glutaminian sodu wyrzuć z kuchni całkowicie!
4. Nie spożywaj tłuszczy trans - żegnajcie margaryny i utwardzone tłuszcze roślinne, pożegnajcie mało pożyteczne - olej palmowy, olej rzepakowy.
5. Pożegnaj konserwy i białka sojowe, nawet hydrolizowane.
6. Pokochaj kaszę jaglaną i wszelkie inne, a ryż gotuj tylko na sypko.
7. Wyrzuć na śmieci słodziki, kawę możesz posłodzić prawdziwym cukrem trzcinowym lub miodem.
8. Masz chęć na słodycze? jedz tylko te wysokogatunkowe, jeśli są drogie - nie musisz opchnąć przecież lodów Haagen Daas czy całej czekolady na raz...
9. Wędliny czy żółte sery są smaczne i zdrowe - jeśli nie są oszukane pod względem składu.
10. Pokochaj białą i zieloną herbatę, pomoże ci utrzymać zdrowie w organizmie.
11. Słuchaj właściwie organizmu - nie ILE chce zjeść, tylko CO chce zjeść. Nie obeżresz się jeśli będziesz przestrzegać pkt. 1 - 5.

Nacka 

Wysłany: 2014-03-07, 19:31   

Ama napisał/a:
Pokochaj kaszę jaglaną
tak :ok: Jako jedyna spośród kasz ma działanie zasadotwórcze :ok: Oprócz tego jest smaczna :D

więcej o jagłach czyli prosie ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasza_jaglana

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-04-01, 15:30   

Bardzo ciekawa rzecz - podaję tekst za The Guardian

Obecnie promowana piramida żywieniowa zaleca, by posiłki opierały się na produktach skrobiowych, więc jeśli ktoś odżywia się tak, jak od lat sugerują mu państwowi eksperci, rewelacje naukowe poniżej mogą go zaniepokoić.

Redukcja ilości tłuszczów nasyconych powinna być tylko jednym z czynników wchodzących w skład zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia. Słyszycie kapanie w tle? To oficjalne wskazówki dietetyczne zaczynają spływać do kanalizacji.
Oczywiście już wcześniej mogliśmy przekonać się, jak beznadziejnie błędna bywa żywieniowa ortodoksja. Jeszcze nie tak dawno wbijano nam do głowy niepodważalny "fakt", że nie powinno się jadać więcej niż dwa jajka tygodniowo, ponieważ zawierają cholesterol zatykający nasze arterie. Ta perełka dietetycznej mądrości została po cichu odesłana do lamusa, kiedy nie można było już dłużej ignorować ciężaru dowodów naukowych wykazujących, że cholesterol zawarty w jajach właściwie nie ma wpływu na poziom cholesterolu w naszej krwi.
Skutki antyjajecznej kampanii były głęboko negatywne. Pobankrutowali producenci jaj, ale przede wszystkim społeczeństwo traciło dostępne, niedrogie, naturalne i pełne wartości odżywczych pożywienie. Jajecznicę na śniadanie zaczęły zastępować przemysłowo przetworzone niezdrowe płatki w kartonowych pudełkach. Ale i tak wyrządzona szkoda była mniej poważna od tej, spowodowanej odejściem od tłuszczów nasyconych, czyli masła i smalcu, na rzecz margaryn i rafinowanych tłuszczów płynnych.

Pomimo wielokrotnych nacisków ze strony środowisk badawczych, w USA oficjalne wytyczne żywieniowe zmieniono dopiero w 2010 roku i to wówczas wreszcie ministerialni specjaliści od zdrowia publicznego po obu stronach Atlantyku przyznali, że chemiczny proces utwardzania, zmieniający wielonienasycone tłuszcze w margarynę, wytwarza zatykające tętnice tłuszcze trans.
Producenci zmienili technologię wytwarzania margaryny. Obecnie utwardzają ją innymi metodami chemicznymi i zapewniają, że te są niegroźne dla zdrowia. Niemniej przez większą część XX wieku radośnie zachęcano nas, byśmy przerzucili się na rzekomo dobre dla serca smarowidła – tak naprawdę będące receptą na zawał. Ci, którzy posłusznie zamienili pyszne masło na ponurą margarynę, nie doczekali się jeszcze przeprosin. Rządowi specjaliści od nieużytecznych porad żywieniowych nie są skłonni by się kajać.

Ale jakie wnioski możemy wyciągnąć z tych historii? Musielibyśmy być ograniczeni, gdybyśmy nie zaczęli traktować często powtarzanych dietetycznych mądrości z dużą dozą sceptycyzmu. Zacznijmy od kalorii. Od zawsze mówi się nam, że ich liczenie to podstawa żywieniowej rzetelności, ale wszystko wskazuje na to, że tak naprawdę to tylko gigantyczna strata czasu. Powoli acz zdecydowanie badacze skłaniają się raczej ku koncepcji ”sytości”, czyli tego, jak pewne produkty zaspokajają nasz apetyt. Pod tym względem białka i tłuszcze wyróżniają się jako dwa najbardziej użyteczne składniki odżywcze. Wygląda więc na to, że głodzenie się na diecie złożonej z chlebków ryżowych i selera naciowego nie jest odpowiedzią na epidemię otyłości. Natomiast zwiększają ryzyko dny moczanowej, chorób nerek.
Podczas gdy białka i tłuszcze odzyskują dobrą reputację, coraz mizerniej prezentują się na ich tle węglowodany - ten rozdęty, miękki brzuch oficjalnej piramidy żywieniowej. W końcu skrobią tuczymy trzodę chlewną, więc dlaczego u nas miałaby wywoływać inne skutki? Rozmaite badania potwierdzają, że w utrzymywaniu właściwej masy ciała dieta nisko węglowodanowa jest skuteczniejsza od jej nisko białkowych i nisko tłuszczowych koleżanek.

Podczas gdy establishment żywieniowy brał na celownik tłuszcz, niezauważony przez radary na nasze talarze wdarł się cukier. Wystarczy na etykietce napisać ”niskotłuszczowe” albo ”0% tłuszczu”, a można ludziom wcisnąć dowolny śmieć. Tymczasem ta religia odtłuszczania zrodziła całą wielką gałąź przemysłu żywności wysoko przetworzonej, uszczęśliwiającej nas produktami o podwyższonym poziomie cukru albo pełnych podejrzanych słodzików, które mają kompensować nieunikniony deficyt smaku towarzyszący usunięciu tłuszczu. Dogmat o szkodliwości tłuszczów nasyconych dał branży spożywczej idealną wymówkę, by odzwyczaić nas od prawdziwego pożywienia, które od wieków dawało nam siły - a ostatnio przedstawiane było jako ”zabójca” – na rzecz bardziej lukratywnych, ”lekkich” produktów przetworzonych, naszprycowanych chemicznymi dodatkami i tanimi zapychaczami.

Zgodnie z twierdzeniami, że tłuszcze zwierzęce są szkodliwe, zalecano nam też ograniczyć spożycie czerwonego mięsa. Ale fanom tego pomysłu umknął gdzieś kluczowy fakt. Słabe dowody epidemiologiczne obciążające czerwone mięso nie wprowadzają rozróżnienia na normalne mięso z hodowli farmerskiej, a wysoko przetworzone produkty zawierające koktajl chemicznych dodatków, konserwantów i tym podobnych. Jednocześnie żadne państwowe wytyczne nie zająkną się nawet, że jagnięcina, wołowina czy dziczyzna pochodząca od karmionych tradycyjnie zwierząt jest najlepszym źródłem kwasu rumenowego (CLA), składnika który znacznie obniża ryzyko otyłości, zachorowania na raka, hiperlipemię i cukrzycę.

Rządowi guru dietetyczni od lat prowadzą krucjatę przeciwko soli, ale w tych szlachetnych wysiłkach zabrakło głosu, że nadmierne spożycie soli to problem związany z żywnością przetworzoną. Sól jest bowiem kluczowa dla smaku takich dań. Bez niej i całego katalogu chemicznych aromatów żywność przetworzona nie mogłaby ukryć swojego prawdziwego oblicza: pozbawionego smaku i żywieniowej spójności. Przykładowo, płatki kukurydziane bez soli stają się niemal niejadalne. Nikt by ich nie kupował, bo na pierwszy rzut oka widać byłoby, że to nic niewarty śmieć. Ale niech ktoś pokaże nam dowody, że normalne doprawianie solą domowego posiłku wywołuje zagrożenie dla zdrowia.
W przypadku soli, tak samo jak cukru, oficjalne agendy rządowe boją się przeciwstawić potężnym koncernom spożywczym oraz ich poplecznikom i dlatego nie wprowadzają rozróżnienia pomiędzy domowym jedzeniem przygotowywanym z podstawowych składników, a przemysłowo przetworzonymi daniami gotowymi.

W oficjalnych wytycznych nigdzie nie pojawia się kluczowe zdanie: ”unikaj żywności przetworzonej” - chociaż tak brzmiałoby najbardziej zwięzłe i praktyczne podsumowanie faktów. Dopóki nie legnie ono u podstawy wszelkich zaleceń dietetycznych, poradom specjalistów od żywienia powinny towarzyszyć podobne ostrzeżenia, jak te widniejące na pudełkach papierosów: stosowanie się może prowadzić do chorób serca i śmierci.

Ostatnio zmieniony przez Ama 2014-04-01, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  

Nacka 

Wysłany: 2014-07-14, 18:55   

przerywnik :D

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-07-14, 19:12   

:zly: :hajja: :zly: :hajja: :zly: :hajja: :zly: :hajja: :zly:

Kochana UE i polska komisja nadzoru farmac. :/ ... żegnamy się z większością lekarstw, które uznała ze nieskuteczne i przestarzałe. Nikomu nie przeszkadza, że niektórych leków nie ma czym zastąpić. Proponuję zatem przestudiować listę i jeśli ktoś z was bierze jakiś lek to se niech zrobi zapas i rezerwację do specjalisty, żeby doradził czym zastąpić wycofywany.

http://forum-farmaceutycz...olsce-dlaczego/

Szlag i fak fak... biorę z mamą vessel due, ma być wycofany, a że jest skuteczny nie wątpię; odpowiednika ni ma, jak nam się płytki krwi pozlepiają, to kopniemy w kalendarz :boisie: :szok: :zalamka:

Nacka 

Wysłany: 2014-07-14, 19:20   

Ama, :pocieszacz: ale może jak nie ma zamiennika to zmienią zdanie? :o Trzeba chyba tylko sie awanturować : Szlag by to :mlotek:

Odpowiedz do tematu