Poprzedni temat :: Następny temat
dyskryminacja
Autor Wiadomość
jednorogini 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-02-16, 08:19   dyskryminacja

Reklama Old Spice z czarnym modelem na koniu została uznana za dyskryminującą mężczyzn

http://www.pudelek.pl/art...czyzn_naprawde/

Jestem ciekawa czy też ją tak odbieracie?

Anet 

Wysłany: 2012-02-16, 13:19   

:wacko: :wacko: :wacko:

Nawet mi przez głowę nie przeszło, że to reklama dyskryminująca facetów :wacko:

tygrys 

Wysłany: 2012-02-16, 18:14   

bo dla mnie nie jest :unsure:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

rafi1972 

Wysłany: 2012-02-16, 18:27   

ja się tam nie czuję dyskryminowany :hahaha:

BOIS 

Wysłany: 2012-02-17, 15:46   

:grimace: ja pierdziele ! Nigdy bym na to nie wpadł ! Czego to ludzie nie wymyślą :puknijsie:
:lol3: :lol: :lol3:

jednorogini 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-02-17, 21:58   

no to wersja reklamy ocenzurowana

http://pudelek.wrzuta.pl/film/6rRlMbnSxf1/

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

rafi1972 

Wysłany: 2012-02-17, 22:48   

:szok2: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Anet 

Wysłany: 2012-02-17, 23:58   

:wacko: :wacko: :wacko: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-18, 11:07   

reklama poprzedzająca reklamę czyli mentos 3D też jest :ok: :rotfl: :rotfl:

[ Dodano: 2012-03-04, 14:34 ]

Anet 

Wysłany: 2012-03-04, 15:41   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

rafi1972 

Wysłany: 2012-03-04, 16:23   

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

tygrys 

Wysłany: 2012-03-04, 20:33   

:lol: :lol: :mlotek:

.

BOIS 

Wysłany: 2012-03-06, 16:23   

:lol2: :wysmiewacz: :lol2:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-14, 11:24   

Konik polny i mrówka

Wersja tradycyjna:

Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato.
Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę.
- Głupia mrówka - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach.
Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Konik polny umarł z głodu i zimna.

Wersja współczesna:

Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato.
Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę.
- Głupia mrówka - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów.
Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołał konferencję prasową, na której zadał pytanie:
- Dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią, podczas gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową ?!!

TVN, Polsat i Telewizja Polska pokazują zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Po programie Elżbiety Jaworowicz cała Polska jest wstrząśnięta tak drastycznymi nierównościami społecznymi.
- Jak to możliwe - pyta Monika Olejnik patrząc prosto w oczy - że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia jest jeszcze tyle niesprawiedliwości?!! Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?!!

Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w głównym wydaniu Wiadomości i oskarża mrówkę o nacjonalizm, szowinizm i konikofobię!

Maciej Czereśniewski wraz z nowo powstałym zespołem śpiewa protest song "Nie łatwo być konikiem". Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce na listach przebojów.

Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek notuje rekordowy wzrost sprzedaży.
Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu kalendarzowej zimy.

Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki organizuje pikietę pod hasłem "Każdy chce żyć".

Te same koniki zakładają Samoobronę i LPR-Ligę Pasożytów Rzeczpospolitej.
Stowarzyszenie Życie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają klucze do spiżarni.

Zaproszony do studia cyklicznej audycji "Co z tą polaną?" charyzmatyczny przywódca partii polnej pyta, czy nie warto sprawdzić w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo biedy;
- Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników - postuluje.

Prezydent wraz z żoną w specjalnym oświadczeniu zapewniają obywateli, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić wiarę w prawo i sprawiedliwość.
Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza.

......20 lat później.......

Konik polny zjada resztę zapasów mrówki. W telewizorze, który kupił za pieniądze ze sprzedaży jedzenia widać nowego przywódcę, który rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy wyzysku i teraz nareszcie zapanuje prawo i sprawiedliwość...

tygrys 

Wysłany: 2012-03-14, 11:38   

:mlotek: :mlotek: :mlotek: :mlotek:

.

rafi1972 

Wysłany: 2012-03-14, 12:37   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

BOIS 

Wysłany: 2012-03-14, 14:26   

:lol2: :lol: :lol2:

Anet 

Wysłany: 2012-03-14, 15:59   

czytałam to kiedyś :mlotek: :mlotek: :mlotek: :mlotek: :mlotek:

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2012-03-28, 17:48   

Tylko dla tych o mocnych nerwach!

Podziwiam ją, a książka jej autorstwa jest porażająca. Mamy XXI wiek, a tu i ówdzie tkwimy w barbarzyństwie najpaskudniejszego gatunku :(

http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

rafi1972 

Wysłany: 2012-03-28, 18:32   

:(

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-03-28, 18:48   

czytałam, przerabiałam
z punktu widzenia naszej cywilizacji, owszem barbarzyństwo, tylko niestety :bezradny: tyle, ile zakątków świata, tyle kultur, czasami nie do ogarnięcia umysłem, ale na tym polegają etniczno-kulturowe "tradycje"
mnie zaintrygowało coś innego, jej tęsknota a nie tak dawno oglądałam to: http://upek.pl/filmy/778-...ica-2011-a.html

Nacka 

Wysłany: 2014-11-29, 08:57   

powierzchowność :

Anet 

Wysłany: 2014-11-29, 10:27   

no właśnie :

tygrys 

Wysłany: 2014-11-29, 12:12   

i to jest właśnie to................ :mlotek:

.

Mimi1 
Mimi1

Wysłany: 2014-11-29, 14:33   

:

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2015-04-21, 13:24   

Problem transseksualizmu w Polsce szokuje. Ludzie nie odrózniają (nie chcą możeodróżniać) transseksualistów czy hermafrodytów od transwestytów i pederastów, choć w sumie - "co kogo obchodzi kto z kim śpi co komu wisi"?
Obejrzałam w tv wstrząsający reportaż o ludziach obupłciowych i o tym, jak na siłę, wręcz z entuzjazmem społecznym i lekarskim usiłowano robić z nich jednopłciowych i to niekoniecznie za ich zgodą, bo zabiegom poddawano małe dzieci... tymczasem obupłciowość to nic nowego w naturze, hermafrodyci są nie tylko obupłciowi fizjologicznie, ale także psychicznie. Okazuje się, że w Europie hermafrodytyzm dotyczy około 12% populacji. To sporo, ludzie obupłciowi niczym na co dzień się nie wyróżniają, no może tym, że często nie decydują się na założenie pełnych rodzin.
Transseksualizm zaczyna być bardziej akceptowany dzięki kolejnym znanym transom - lekarzom, aktorom czy politykom. Transseksualiści w przeciwieństwie do hermafrodytów - chętnie decydują się na zmianę płci tak, by zgodność anatomiczna pokryła się z psychiczną i emocjonalną.
Dla mnie problem odrzucania herma czy transów jest niezrozumiały tym bardziej, że znam osobiście kilka osób dotkniętych anomaliami i są to naprawdę inteligentni, wrażliwi i kapitalni ludzie! Mam nadzieję, że postęp i właściwy rozwój społeczeństw zakończy wreszcie kiedyś odrzucanie nieszkodliwej wszak inności, a ludzie przestaną wściubiać nosy w nieswoje sprawy, nie będą piętnować tych, którzy są w jakiś sposób odmienni, a tym bardziej, że nie ze swojej winy takimi są. Anna Grodzka (dobrze, że jest świetnym psychologiem z wykształcenia i zawodu) nie miała i nadal nie ma łatwo. Ale coś drgnęło w materii tolerancji - ona jest politykiem, zaś Robert Biedroń - choć zdeklarowany gej - prezydentem miasta, które jest dość konserwatywne. Ale już widać, że dla coraz większej ilości Polaków liczy się kompetencja człowieka i to co w głowie, a nie inność płci czy orientacji.

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Anet 

Wysłany: 2015-04-21, 20:34   

Rozumiem tragedię i niespójność psychiczną hermafrodytów i transseksualistów. Nie jestem też homofobem ale z żalem przyznaję, że zaczyna mnie męczyć stawianie na piedestale wszelakich mniejszości seksualnych :bezradny:
I przypomniał mi się pewien kawał , może nie do końca w temacie który poruszyła Ama

Przychodzi do KGB stary Izaak Mojsiejewicz i powiada że chce paszport, bo ma
zamiar wyemigrować.
Oficer pyta się go:
- Co się stało?
- Wytrzymaliście Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, pierestrojkę i kryzys, a
teraz, gdy nareszcie można odetchnąć, chcecie emigrować na stare lata?
- To z powodu homoseksualizmu.
- Przecież u was z tym wszystko w porządku!
- U mnie w porządku, ale widzę co się dzieje.
- Za Stalina homoseksualistów rozstrzeliwali.
- Za Chruszczowa wsadzali do paki.
- Za Breżniewa - przymusowo leczyli.
- Za Gorbaczowa przestali się nimi zajmować, a potem homoseksualizm zrobił
się modny.
- To ja chcę wyjechać, póki jeszcze nie jest obowiązkowy.

[ Dodano: 2015-04-21, 21:48 ]
.
.
Znam dziewczynę z mojego rocznika, chodziłyśmy do równoległych klas w podstawówce. Zawsze bardziej przypominała chłopaka niż dziewczynę, nigdy nie założyła spódnicy, sukienki, nie bawiła się lalkami ani innymi dziewczyńskimi zabawkami, zawsze z chłopakami, po męsku ubrana, grająca w nogę lub inne chłopięce zabawy. Jak zaczęła dojrzewać i rosły jej piersi zaczęła obwiązywać się bandażem. Wszyscy uważali że ma problem z własną płcią. Nie wiem co działo się z nią później, ale wiem co od kilku lat :) Mieszka na moim osiedlu, nadal nie używa kosmetyków, nie ubiera się w spódnice, i sukienki, ma króciutkie włosy i chodzi z szeroko rozstawionymi nogami jak mężczyzna. Jednak wyszła za mąż, urodziła córkę , z którą jest bardzo zżyta (dziewczynka ma około 10 lat) i jest dla niej bardzo dobrą matką, jest również troskliwą żoną bo niestety jej mąż zachorował i stopniowo z laski, potem kul, przesiadł się właśnie na wózek inwalidzki. Ciężko im się wiedzie, nie są dobrze sytuowani materialnie ale myślę że jest szczęśliwa, że walka płci jaka dotknęła ją w dzieciństwie nie zakończyła skalpelem :)

Nacka 

Wysłany: 2015-04-21, 21:28   

Nie każdy przypadek jest do siebie podobny, znałam dziewczynę (dzisiaj to już mężczyzna) która nigdy nie pogodziła się z własną płcią, niestety po operacji musiał (bo już był chłopakiem) wyjechać bo we własnym mieście wzbudzał sensację. Ożenił się i ponoć jest szczęśliwy :)

Co do gejów nie mam uprzedzeń chyba że afiszują się ze swoja orientacją (pseudo kobiece zachowania) ale bardziej mnie to bawi niż drażni :D

Również nie podoba mi się ostentacyjne okazywanie uczuć ale to mi się nie podoba bez względu na orientację i u hetero i u homo :)

Ygor 
Robi Rozeznanie
Ygor

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2015-04-24, 22:59   

Anet napisał/a:
Nie jestem też homofobem ale z żalem przyznaję, że zaczyna mnie męczyć stawianie na piedestale wszelakich mniejszości seksualnych

:okok:

[ Dodano: 2015-04-25, 00:03 ]
Nacka napisał/a:
Co do gejów nie mam uprzedzeń chyba że afiszują się ze swoja orientacją (pseudo kobiece zachowania)

:okok:

[ Dodano: 2015-04-25, 00:15 ]
Anet napisał/a:
zaczyna mnie męczyć stawianie na piedestale wszelakich mniejszości seksualnych

maniera, maniera, maniera i jeszcze trochę a będę się bał chwycić za rękę w towarzystwie swoją babę :hahaha: i w ogóle chyba ze wstydem zaznaczyć że jestem hetero :hahaha:

[ Dodano: 2015-04-25, 01:33 ]
Już w podstawówce w szerokim kręgu moich kumpli byli 'dziwni' 'single' ale nikomu nie przeszkadzało że byli 'inni' :bezradny: Nie gadali o randkach z dziewczynami, nie opowiadali z wypiekami na twarzy, jak daleko dziewczyna pozwoliła sięgnąć ręką w majtki. Byli. Nikt nie drążył 'niespójności' erotycznej. Większość jednak czuła 'pismo nosem'. Potem w liceum i na studiach było podobnie. Też wyczuwało się 'innych'. Fajnie spędzało się czas i kto chciał to opowiadał o swoich podbojach :rafi: ale nikt nikogo nie rozliczał i nie punktował. Czuło się 'autsajderów' :bezradny: ale jakie to miało znaczenie na lubienie czy nielubienie tej osoby? Był fajnym kumplem, rzetelnym i to było motywem przewodnim :)
A teraz wk*****ją mnie pojęcia 'homofobia' 'nienawiść' 'wrogość' :[ Lobby dbające o poprawność polityczną robią tak, skupiając uwagę na ' :nono: ' by wypunktować 'środek ciężkości'. Ogłupić społeczeństwo do tego stopnia, by tak się zamotało, aby już nie wiedziało co dobre a co nie. A im bardziej głupie społeczeństwo, tym łatwiej jest nim manipulować w każdej innej tematyce.
To tyle co mam do powiedzenia.

Nacka 

Wysłany: 2015-04-26, 05:59   

Ygor napisał/a:
ale jakie to miało znaczenie na lubienie czy nielubienie tej osoby? Był fajnym kumplem, rzetelnym i to było motywem przewodnim

i tylko to powinno mieć znaczenie :)

Mimi1 
Mimi1

Wysłany: 2015-04-26, 15:08   

Nacka, obiema łapkami się pod tym podpisuję :mlotek:

Kajamira 

Wysłany: 2015-04-26, 22:56   

Nacka
i ja też podpisuję się wszystkimi nogami pod tym, co napisałaś

Bartosz34 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2018-05-15, 14:48   

Dokładnie tak Ygor pięknie wypunktował, aż miło przeczytać :) :piwo2:

Kajamira 

Wysłany: 2018-05-16, 21:04   

to prawda Bartosz )))) masz rację )))

vire 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2018-08-23, 09:09   

Ehhhh mam wrażenie, że to co obecnie robi się z mózgami społeczeństwa w mediach... To jest poniżej wszelkiej krytyki. Miło, że są jeszcze ludzie, którzy mają szeroko otwarte oczy :)

Kajamira 

Wysłany: 2018-08-23, 21:06   

vire - wystarczy dobrze patrzeć , mieć oczy i uszy szeroko otwarte i mieć jeszcze hmmmmm rozum )))))

Odpowiedz do tematu