Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Anita
2011-12-19, 20:04
A New Beginning: Odrodzenie [Recenzja]
Autor Wiadomość
Nacka 

Wysłany: 2011-12-19, 19:49   A New Beginning: Odrodzenie [Recenzja]

Wszelkie prawa do recenzji są moją własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.
Nacka

Gra przygodowa point and click "A New Beginning: Odrodzenie" stworzona przez niemiecką Daedalic Entertaiment a wydana przez IQ Publishing to strzał w dziesiątkę!

Wprowadzenie:

Gra porusza bardzo aktualny od dłuższego czasu problem niszczenia ekosystemu naszej planety.
W dalekiej przyszłości, Ziemia jest już w zasadzie wymarłą planetą a ludziom żyjącym pod jej powierzchnią zagraża kolejne niebezpieczeństwo. Badania wykazują iż ma nastąpić potężny wybuch na Słońcu, który zniszczy do końca życie na pozbawionej osłony ozonowej Ziemi.

Grupa badaczy postanowiła wysłać w przeszłość kilka grup naukowców z nadzieją iż ich interwencja może zapobiec niszczycielskiemu działaniu człowieka. Jednak źle wyliczony czas sprawia że załogi lądują w 2050r. gdy na Ziemi już doszło do tragedii (wybuch wadliwych elektrowni atomowych ) i lawina zmian klimatycznych została uruchomiona a załogi naukowców giną w wyniku działania szalejących żywiołów.

Wydaje się że jedyną ocaloną jest Fay młoda i niedoświadczona pilot i radiooperator kapsuły czasu.
Udaje się jej dotrzeć do czasów nam współczesnych by szukać pomocy u Benta Svensona, naukowca który poświęcił się badaniom nad alternatywnym źródłem energii pozyskiwanym z alg.
Głównym zadaniem jest przekonanie Benta by jej uwierzył i udał się na konferencję klimatyczną by przekonać ludzi o nadchodzącym zagrożeniu.

Nie jest to jednak takie proste ponieważ naukowiec, po przeżyciu osobistej tragedii jest już na emeryturze i pod ścisłą opieką psychologa.

Sterowanie

Sterowanie mogło by być nieco prostsze – należy przytrzymać lewy przycisk myszy a następnie wybrać odpowiednią akcję. Jednak po chwili grania można się przyzwyczaić.

Inwentarz rozwijamy prawym przyciskiem myszy. Można przyspieszyć przechodzenie bohatera podwójnym kliknięciem.

Ocena:

Gra od pierwszej chwili zachwyca ręcznie malowaną grafiką. Różnorodność plansz wprawia w podziw dla grafików. Przerywniki w konwencji komiksu podnoszą walory gry.
Piękna nastrojowa muzyka towarzyszy nam w tle. Szkoda że czasami milknie.

Duża ilość zagadek o zróżnicowanym stopniu trudności dodatkowo zachęca do zagrania. Przy zagadkach pojawia się funkcja „POMIŃ” dla niecierpliwych graczy :D A wierzcie mi że niektóre zadania dają w kość!

Nikt nie będzie marudził że gra jest krótka ponieważ zawiera 8 rozdziałów a w każdym jest co robić :D

Niestety gra nie jest wolna od błędów. Na przykład nie mogłam ani złożyć anteny ani nie udało mi się przekonać Fay by weszła do łódki : Musiałam zagrać od początku :bezradny:

Jednak moja ocena gry i tak będzie wysoka ponieważ gra jest świetna. Wciąga tak bardzo że nie można się oderwać :)
Piękna, ręcznie malowana grafika, nastrojowa muzyka i komiksowe przerywniki sprawiają że gra zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie.
Tematyka zmusza do myślenia i sprawia że najbardziej twarda głowa zaczyna myśleć nad swoimi czynami a ręka sama zakręci cieknący kran czy wyłączy światło. Postawienie na uwrażliwienie gracza to wielka zaleta gry :okok:

Ze względy na grafikę, podkład muzyczny, zagadki i przesłanie daję grze pełne 9/10 :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi