Poprzedni temat :: Następny temat
*ZIMOWA POMOC DLA BIEDULIŃSKICH*
Autor Wiadomość
Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2011-11-19, 17:06   *ZIMOWA POMOC DLA BIEDULIŃSKICH*

Proponuję, żebyśmy wszyscy trochę się zmobilizowali tej zimy (nie chodzi tylko o Boże Narodzenie) i pomogli zwierzakom, które nie są naszymi domownikami, dziko lub półdziko przebywają w pobliżu naszego domu.
Czekam niniejszym na raporty od Was, co udało się nam zrobić :oko:

:gabi: 1. Nabywamy niedrogą karmę dla psów/kotów/ptaków i organizujemy im bezpieczne miejsce do konsumpcji. Karmniki dla kotów, ptaków można zrobić np. z mocnego kartonu, wykrawając odpowiednio wejścia/wyjścia. Śnieg karmy nie zawieje.

:pancia: 2. W miarę możliwości i potrzeb, dbamy o uchylanie okienek piwnicznych, strychowych, instalujemy kocią noclegownię w zacisznym miejscu, psom ocieplamy ich budy, kojce czy miejsca gdzie bytują na prowizorycznym biwaku.

:snieg: 3. Do najbliższego schroniska zawozimy to, co w przedświątecznych porządkach uda się pożegnać z pożytkiem dla zwierząt: koce, derki, stare śpiwory, miski, produkty spożywcze typu ryż, makaron, kasza. Z zaszytego palta wypchanego równiutko swetrem można wykonać ekspresowo ciepły materac! Rzeczy o jakiejś sensownej wartości warto niezmywalnie oznakować, wtedy złodzieje schroniskowi (tak, tak, niestety) się nie połaszą.

:prezent: 4. Możemy w okresie zimowym podjąć się dokarmiania kilku schroniskowych stworzeń. Ale umawiamy się z personelem tak, że ugotowane żarło zostawiamy im np. raz na dwa - trzy dni, nie radzę dawać pieniędzy, bo różnie bywa.

:zakochany: 5. Zaprzyjaźnionym psom i kotom dajemy do karmy dodatkową porcję tłuszczu zwierzęcego, może być nawet pokrojone sadło lub smalec. Ptakom warto zrobić bimbołę z dyndającego kubka po serku wypełnionego zastygłym smalcem z płatkami owsianymi.

I życie zimą dla wszystkich stanie się ciut lepsze :)

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

tanya 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-01-06, 13:21   

Nie wiem, czy w tym "dziale" piszę, ale innego nie znalazłam, a muszę coś opowiedzieć. Mieszkam w bloku, mamy tuż przy ścianie bocznej wbudowany podjazd dla inwalidy, który mieszka na parterze. Otóż, od kilku dni zadomowił się pod tym podjazdem duży, chyba chory pies, podobny do owczarka. Ma coś z okiem, bo jest zaczerwienione. Leży tam dnie i noce, raz nawet udało mu się przespać pod skrzynkami na klatce, ale ludziska pogonili go. Dokarmiam go codziennie, tak bardzo chciałabym mu pomóc, ale sama mam 2 sunie na 38 m.kw.!!! Na mój widok wychodzi i czeka na jedzenie. Ma taki smutny wzrok, że serce się kraje!! Zawsze wtedy powtarzam sobie- Tania, dałaś schronienie dwóm istotom, nie możesz już nic więcej zrobić. Ech, ile jeszcze takich bezdomnych się błąka???

ana555 

Wysłany: 2012-01-06, 13:24   

:( :beczy:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-06, 13:47   

:( żal mi zawsze serce ściska
:mlotek: dużo jest ludzi, którzy zwierzęta traktują przedmiotowo :beczy:

tanya 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-01-07, 09:58   

Jest ten piesek, wczoraj wpuściłam go na klatkę, dałam jeść, pić, ale ktoś musiał go przepędzić, bo znowu leży pod podjazdem. W nocy był przymrozek. :beczy:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-07, 10:02   

tanya, :pocieszacz: a nie można zaprowadzić go do schroniska ?

tanya 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-01-07, 10:09   

Fiesta, u nas nie ma schroniska :beczy: Tak bardzo mi go żal, że nie opiszę słowami!!! Co z tego,że dokarmiam go? On potrzebuje ciepła, miłości, moje sunie śpią w łóżku ze mną, a on, bidulek, na ziemi. Ktoś musiał go wyrzucić, bo na pewno miał rodzinę kiedyś?

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-07, 10:11   

tanya, a nie masz jakiś znajomych, żeby przygarnęli ???

tanya 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-01-07, 10:28   

Kto przygarnie chorego psa??? Jak wygram w LOTTO, otworzę schronisko, resztę życia poświęcę opiece nad zwierzętami, ale najpierw polecę do Egiptu, to moje marzenie :)

ana555 

Wysłany: 2012-01-07, 11:23   

tanya, idź do gminy i zgłoś że pod Twoim blokiem błąka się pies . Oni zadzwonią do najbliższego schroniska ;-/

tanya 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-01-07, 14:46   

Te schroniska są do bani, syf, głód, chłód,ale zgłoszę, bo nic innego nie mogę zrobić :beczy:

tygrys 

Wysłany: 2012-01-07, 20:10   

:( :( :( :(

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

etoile 
Asia :)

Wysłany: 2012-01-07, 20:29   

smutne to, a może do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oni mają domy tymczasowe, zwierzaki mieszkaja u wolontariuszy zanim domku nie znajdą.

A z moim pomaganiem jest tak, rodzice karmia ptaszki, słoninka na drzewach przed blokiem, takie wieszadełka obsypane ziarnkami, oprócz tego ziarenka i kawałki chleba pod oknem i mamy taka sąsiadkę co daje do zrozumienia, że jej to przeszkadza, ale ją olewamy :rafi: Wiecie dla mnie ktoś nieczuły na dobro zwierząt jest złym człowiekiem.

A ja to taka mam zasadę, że cały rok codziennie wrzucam do skarbonki monety od 1grosz do 50 groszy i na koniec roku na Mikołajki kupuje za to karmę dla kotów i zanoszę właśnie do TOZu.

Nacka 

Wysłany: 2012-01-07, 22:05   

etoile, masz piękną zasadę :)

tygrys 

Wysłany: 2012-01-08, 07:23   

etoile, :tongue: :tongue: :okok:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

tanya 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2012-01-15, 12:20   

Nie ma już tego pieska, nie zdążyłam nawet zgłosić, pewnie łapanka była, bo innych też nie widzę.Oby im dobrze było w nowym miejscu!!!

Odpowiedz do tematu