Poprzedni temat :: Następny temat
PIENINY
Autor Wiadomość
Bogda 

Wysłany: 2011-09-12, 16:08   PIENINY

..

Pieniny - kto nie był - warto tam zawitać :taak:
Góry są w każdej porze roku śliczne !!!
Mają swój klimat .

Szczawnica, Spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony oraz Sokolica.

Z przystani flisackiej w Kątach łodzie zabierają nas w wyjątkową podróż. Przepłyniemy trasę 18 km, mimo, że w linii prostej do przystani końcowej w Szczawnicy dzieli nas odcinek 6 km, zaś różnica poziomów wynosi 36 m. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 3 godzin. Przez większość trasy popłyniemy neutralnym pasmem granicznym jaki stanowi Dunajec. Trasa spływu wiedzie poprzez teren Pienińskiego Parku Narodowego.

Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. Flisacy pływają codziennie z wyjątkiem święta Bożego Ciała i pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych w godzinach:
kwiecień: 9.00 - 16.00, maj - sierpień: 8.30 - 17.00,
wrzesień: 8.30 - 16.00. październik: 9.00 - 15.00

Szczegółowe informacje

---> FLISACY -

---> SPŁYW DANAJCA

---> SZCZAWNICA-Trasa spływu i ceny biletów

Sezon 2011
Zapraszamy na spływ Przełomem Dunajca.
Spływ Przełomem Pienińskim to jedna z wygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja organizowania spływów sięga roku 1832.
W 1934 roku powstało Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich które dzisiaj skupia ok. 900 członków z czego ponad 500 wykonuje zawód flisaka. W sezonie do państwa dyspozycji jest ok. 250 zestawów łodzi, które są w stanie przewieźć dziennie ok. 4 do 5 tyś osób.

Dla państwa którzy planują zatrzymać się w Pieninach na dłużej polecam noclegi u flisaków dostępne w zakładce noclegi, bazę hotelową z nowym obiektem Hotel nad Przełomem w Sromowcach Niżnych lub schronisko Trzy Korony.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt: janek@flisacy.com.pl

..

Płynęłam kilka razy - naprawdę warto zorganizować sobie taki wyjazd .

Anet 

Wysłany: 2011-09-12, 18:25   

do Szczawnicy mam wielki sentyment, po prostu kocham te tereny :> . Byłam tam wiosną , latem i zimą i za każdym razem przyjechałam zadowolona. Dla każdego coś milego: spływ tratwami, spacery nad Grajcarkiem i Dunajcem, wyciąg na Palenicę, wąwóz Homole i Szopczański, zamek w Niedzicy no i spacery po górach i szczytach : Trzy Korony , Sokolica i inne

Kto nie widział niech spróbuje tam pojechać :ok:

Nacka 

Wysłany: 2011-09-13, 10:19   

Lody u Jacaka :mniam: od razu uprzedzam że zimą nie robili : ale może się to zmieniło, i koniecznie rezerwat Biała Woda :) jest tam też bacówka gdzie wytwarzają oscypki które można kupić na miejscu po nieco niższej cenie :mniam: o widokach nie wspomnę. Dobrze jest wybrać się tam wczesną jesienią bo wejście do bacówki jest nieco ciężkie, ja wlazłam tam na czworakach a i tak kilka razy zjechałam po śliskiej trawie : :hihi: Bacówka na Jaworkach w której herbatka po "zbójnicku" stawia na nogi chociaż może też zwalić z nóg :)

http://pl.wikipedia.org/w...Bia%C5%82a_Woda

http://www.szczawnica.na-...biala-woda.html

Sewerynówka - piękny szlak na Prehybę lub Przechybę jak chcą niektórzy. Po drodze można zobaczyć urokliwy wodospad Zaskalnik pod którym pstrągi łowiłam :hahaha: drewnianą kapliczkę mszalną, spalony Dom Nauczyciela można się posilić w zajeździe "Czarda"
http://www.czarda.turist.pl/

Odpowiedz do tematu