Poprzedni temat :: Następny temat
Złośliwy piesek
Autor Wiadomość
Jolinek 

Wysłany: 2010-06-22, 18:46   

Ama, a ja mam dylemat z moją futrzastą . W lipcu minie 14 lat jak wziełam ją ze schroniska , przyniesiono ją pobitą przez właściciela i nieufną do mężczyzn . Do tej pory nie było z nią większych kłopotów ... Od niedawna zaczęła być bardzo złośliwa np. wskakuje na łóżko i tam załatwia swoje potrzeby , mimo iż pół godziny wcześniej była na dworze , warczy jak ją głaszczę ... takie zachowanie zaczęło się jakieś półtora tygodnia temu...Nie wiem czy ma tojakies znaczenie ale miała kleszcza wielkości paznokcia, przy wyciąganiu pierwszy raz bardzo piszczała, miejsce gdzie był kleszcz miała napuchnięte i czerwone .

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2010-06-27, 22:35   

Cóż,jest niewielka możliwość, że sprawienie jej dużego bólu wznowiło poczucie zagrożenia; jednak nie bardzo chce mi się wierzyć w taką teorię...
Takie zachowanie to raczej efekt buntu lub zmiany nerwicowe. Proponowałabym wizytę u weta, przepisanie rudotelu; ewentualnie - kup mleczko Kalm-Aid i niech sunia zażywa stale wg informacji na opakowaniu. Myślę, że ten stan i zachowania spokojnie dadzą się zaleczyć bez psychotropu KalmAidem, tyle że to troszkę potrwa, jakieś 2-4 tygodnie. Ale zostawić tego tak nie można.
Poobserwuj ją, co może w domu powodować takie lęki: nowy zapach, może osoba, mebel, może coś się wydarzyło na spacerku z kimś innym. To ważne, by odkryć przyczynę zachowania.

Co do kleszcza - zaczerwienione miejsce utrzymujące się dłużej jak 2 dni, gorączka, wypływ ropny z rany - nie lekceważ, trzeba to natychmiast mądrze leczyć. Borelioza czy inne odkleszczowe choroby powiększają węzły chłonne, dają objawy gorączkowe, czasem takie jak ostre zapalenia stawów.

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Odpowiedz do tematu