Poprzedni temat :: Następny temat
Internet świat magiczny
Autor Wiadomość
Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2011-06-11, 20:35   Internet świat magiczny

Byłam kiedyś wrogiem relaksu w internecie. Bo to zjadacz czasu, maszyna szatańska pełna zła i moralnego gnoju. Jeśli włączałam się do Sieci, to tylko po to, żeby coś sprawdzić albo przeczytać biuletyny informacyjne dotyczące pracy... Świadomie nie miałam podłączonego neta w domu. Kupowałam gierki na płytach i tyle.
Jednak życie wymusiło na mnie kupno laptopa i to z modemem. Nadal służył mi do pracy i do komunikowania się z moim przyszłym mężem, bo dzieliło nas sporo kilometrów. Nawet kiedy byliśmy już razem, nadal nie paliłam się do użytkowania netu, raczej arkuszy kalkulacyjnych i worda... Odbierałam raz dziennie pocztę. I tyle.
A potem zachorowałam. Po kilku miesiącach sytuacja przedstawiała się bardzo marnie - praktycznie miałam sprawne tylko mózg, oczy i ręce. Cóż można robić, leżąc całymi dniami w pustym domu, z dala od rodziny, mąż w pracy. Myśleć o zbliżającym się końcu? Zaczęłam przeglądać internet dosyć wnikliwie. I trafiłam na grę w Sieci - na Traviana. "Kurczę, nie umiem grać w żadne militarne, ale co tam, w razie czego będę grać krótko, na razie spróbuję". Wkręciłam do grania swojego Małża. Zajęcie było rzeczywiście dość efektywne, bo mało skupiałam się na sobie. Koniec z końców pilnowałam kilku kont, zarządzałam naszymi. Po chemiach mogłam już trochę chodzić, ale nadal byłam więźniem w domu... W Travianie dużo się gada z graczami. Wkrótce poznałam dziewczynę z Bydgoszczy, która... właśnie kończyła leczenie na to samo paskudztwo; wspierałyśmy się i walczyłyśmy - w realu i w necie. Jedna rozgrywka w Travkę trwa ponad rok, więc jest dużo czasu na poznawanie ludzi. Co więcej - na pomoc w różnych sprawach, osobiste kontakty i imprezy. Wygraliśmy jako drużyna polski serwer dwa razy, poszliśmy na zagraniczne. Ja po tych kilku latach w zasadzie wyzdrowiałam. Kilka dziewczyn też, nasz kochany Łukasz zdrowieje (progresywna łamliwość kości długich) po wszczepieniu wzmocnień w kości. Bożenka dała namiary na profesora onkologii koledze, którego żona walczy z rakiem wątroby, teraz dziewczyna ma szansę żyć... Ktoś się wreszcie rozwiódł, komuś się wreszcie urodziło...ktoś ze wsparciem ogółu ponownie wystartował z firmą, nie załamał się długami. Jakoś działa ta grupa wsparcia, zwyciężając w necie i w realu jakoś też. Najmłodszy z naszej grupy ma 18 lat, najstarsza ma dorosłe wnuki ! Normalnie - niezła z nas sekta braci w nałogu travovym.
Dzieli nas odległość, łączą, poza grą, trudne sprawy życiowe. Szefem jest zawodowa psycholog, czy mnie to dziwi? Nie... Ona jest zafascynowana tym, co jest po drugiej stronie lustra - w świecie wirtualnym; tu bowiem wchodzą i żyją ci, których przytłacza nieznośność bytu w świecie realnym, przytłacza i frustruje, ale nie niszczy do zera (głupie określenie - real jako opozycja cyberprzestrzeni, która też jest specyficznie realna).
Można prze internet znaleźć dobrego męża, naprawdę fajnych przyjaciół. Można dobrze się bawić. To, co znajdziemy w internecie - w dużej mierze zależy od naszych oczekiwań i trochę od szczęścia...
Na forum escape w zasadzie jest podobnie, miło spędza się czas - na grach i żartach, ale także na rozmowach. Tak jest na wielu, wielu forach, na których gromadzą się ludzie nietuzinkowi, inteligentni i tolerancyjni wobec innych, otwarci na świat. Życie towarzyskie przeniosło się w dużej mierze do netu. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Dla mnie chyba dobrze, bo gdyby nie to, moje życie byłoby uboższe o znajomości i przyjaźnie, których pewnie bym nigdy nie nawiązała...

HAU HAU HAUUU!!!
Odszczekuję niniejszym swą dawną niechęć do internetu. U mnie zmienia on życie na plus.
:rotfl:

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

ana555 

Wysłany: 2011-06-11, 20:43   

Ama, :)

rafi1972 

Wysłany: 2011-06-11, 21:10   

:)

Nacka 

Wysłany: 2011-06-11, 21:26   

:okok: :)

Anet 

Wysłany: 2011-06-11, 22:13   

Ama :ok:

Przyznaję się że w dawno temu też pukałam się w czoło jak słyszałam że ktoś spędza w internecie pół dnia i jeszcze angażuje się wirtualnie emocjonalnie :D
Dołączam się do odszczekiwania HAU HAU HAUUU!!!

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2011-06-11, 22:51   

:hahaha:

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

tygrys 

Wysłany: 2011-06-12, 07:34   

:tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :rotfl:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

rafi1972 

Wysłany: 2011-06-12, 08:22   

:bezradny: :hahaha:

http://www.youtube.com/wa...ayer_detailpage

Nacka 

Wysłany: 2011-06-12, 08:35   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: tylko dlaczego tu? :o :hahaha:

rafi1972 

Wysłany: 2011-06-12, 08:41   

Nacka, bo odszczekuję :hahaha:

tygrys 

Wysłany: 2011-06-12, 08:41   

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

Nacka 

Wysłany: 2011-06-12, 08:51   

aaaa :glupek: nie wiedziałam że Ty też że musisz :hihi:

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2011-06-12, 19:36   

:szok2: :hahaha:

Odpowiedz do tematu