Poprzedni temat :: Następny temat
Gry Przygodowe w Czasopismach
Autor Wiadomość
etoile 
Asia :)

Wysłany: 2009-04-25, 12:34   Gry Przygodowe w Czasopismach

Większość z nas oprócz escapów gra w przygodówki, zakładam więc temat, w którym możemy poinformować o grach przygodowych dołączanych do gazet i czasopism komputerowych.

Daję więc pierwszy cynk ;)

W kwietniowym CD Action dołączona jest przygodówka "Overclocked", cena 15,99zł.

OPIS GRY:

Overclocked to kolejna przygodówka ze studia House Of Tales. Zawsze w przypadku niemieckiego producenta mogliśmy liczyć na ciekawą i wciągającą fabułę (choćby w The Moment of Silence), nierzadko poruszającą drażliwe tematy. Nie inaczej jest tym razem.

Nowy tytuł można nazwać wyprawą w głąb ludzkiej świadomości. Autorzy postanowili skupić się na bardzo rzadko poruszanej w grach komputerowych sferze, jaką jest problem przemocy psychicznej. Nic więc dziwnego, że głównym bohaterem uczynili Dave’a McNamarę, lekarza psychiatrę, niegdysiejszego członka wojskowego projektu badawczego, obecnie poświęcającego się medycynie sądowej.

Pewnego dnia, w trakcie trwania potężnej burzy, Dave zostaje wezwany do zbadania piątki dziwnych, uzbrojonych młodych osób, zatrzymanych na ulicach Nowego Jorku. Ich stan psychiczny uniemożliwia uzyskanie zeznań, wszyscy są zdezorientowani i cierpią na zanik pamięci. Zadaniem McNamary jest przełamanie blokad mentalnych i za pomocą takich metod jak hipnoza odkrycie tożsamości pacjentów oraz powodu ich obecnego stanu. Intryga staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy okazuje się, że pewne wydarzenia z przeszłości mogą być wspólne dla lekarza i jego podopiecznych.

Anita 

Wysłany: 2009-04-25, 12:49   

Zakupiłam :) Dzięki Etoile :*

[ Dodano: 2009-04-25, 12:50 ]
jak ktoś chce kupić niech pyta o przedostatnie wydanie...bo juz jest nowe z innymi grami (nie dla nas ;) )

etoile 

Wysłany: 2009-05-07, 19:52   

Kolejny CD-Action i kolejna niespodzianka :)

CD Action 5/2009 (w kioskach od 12.05.2009 do 09.06.2009); Cena - 14,99zł

Jako dodatek płyta z grami, wśród których znajdziemy pełną wersję: TAJNE AKTA TUNGUSKA

OPIS GRY:
Secret Files: Tunguska to klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka Point & Click, opracowana przez naszych zachodnich sąsiadów. Fabuła gry nieodłącznie wiąże się z tzw. Katastrofą na terenie Tunguski, tajemniczą eksplozją, która miała miejsce w 1908 roku. Wybuch o mocy kilkunastu megaton (ok. tysiąc razy silniejszy od tego, jaki spowodowała bomba zrzucona na Hiroszimę) zniszczył ok. 6 tysięcy kilometrów kwadratowych lasu na Syberii i był słyszalny w promieniu tysiąca kilometrów od epicentrum, zaś w całej Europie przez trzy noce z rzędu było tak widno, że ludzie mogli czytać w nocy gazetę bez korzystania z jakiegokolwiek źródła światła. Wydarzenie to do dzisiaj nie zostało całkowicie wyjaśnione, istnieje jedynie kilka teorii (wliczając dezintegrację asteroidy w atmosferze, rozbicie się obcego statku kosmicznego czy wręcz wędrówkę czarnej dziury przez Ziemię), które w mniejszym lub większym stopniu wyjaśniają sprawę.

Historia pierwszoplanowej postaci zaczyna się zgoła niepozornie. Pewnego dnia Nina Kalenkow, urokliwa pani mechanik, Rosjanka żyjąca na stałe w Niemczech, chcąc się spotkać z ojcem, przyjeżdża do muzeum, w którym tenże pracuje. Wchodzi do jego gabinetu, ale zamiast ojca zastaje w nim chaos – wszędzie porozrzucane przedmioty, dokumenty walające się po podłodze. Zaniepokojona dziewczyna zaczyna zastanawiać się, co się stało i gdzie jest jej ojciec, zaczyna go szukać. I tak rozpoczyna się cała przygoda, a Nina nie jest jedyną postacią, jaką możemy sterować podczas rozgrywki. Drugim grywalnym bohaterem jest Max Gruber, kolega Wladimira Kalenkowa z pracy, który w pewnym momencie postanawia pomóc rudowłosej Rosjance w poszukiwaniach. Nina i Max razem wyruszają w niebezpieczną drogę, jeszcze nieświadomi licznych przygód i tajemnic, z którymi przyjdzie im się zetknąć na drugim krańcu świata.

Anet 

Wysłany: 2009-05-07, 22:10   

swietna gra, naprawdę warto kupic :okok:

hajja 

Wysłany: 2009-05-07, 23:09   

zwłaszcza, że już niedługo powinna pojawić się u nas druga część :)

etoile 

Wysłany: 2009-07-05, 10:56   

Znów CD-Action :uklon:

CD-Action 7/2009 (w kioskach od 07.07.2009 do 03.08.2009); cena 14,99zł

Jako dodatek płyta z grami, wśród których znajdziemy pełną wersję: Ceville

Opis gry:

Ceville to sympatyczna przygodówka będąca debiutanckim projektem niemieckiego dewelopera o wdzięcznej nazwie - Boxed Dream. Natomiast jej wydaniem zajęła się firma Kalypso Media.
Akcja gry osadzona została w baśniowej krainie Faeryanis, rządzonej niegdyś przez okrutnego tyrana, tytułowego Ceville’a. Teraz jednak czasy się zmieniły - despota został wygnany przez mieszkańców królestwa, a władzę przejęła dobroduszna królowa Gwendolyn wspierana przez mądrych doradców. Niestety, jeden z nich, Basilius, okazał się zdrajcą. Postanowił porwać władczynię i objąć kontrolę nad Faeryanis, w tym celu przyzwał do pomocy mordercze bestie z wymiaru wiecznych ciemności. Co gorsze, jedyną osobą mogącą ocalić kraj przed tym losem jest nie kto inny jak jego dawny antybohater - Ceville.

W czasie przebiegu gry mamy możliwość pokierowania poczynaniami jednej z trzech następujących postaci – wspomnianego Ceville'a, zadufanego w sobie księcia Ambrosiusa lub nieco dziwnej, ale życzliwej dziewczyny Lilly. Z pewnością oldschoolowi fani gatunku docenią fakt, iż system prowadzenia rozgrywki to stary, sprawdzony point and click.

Anita 

Wysłany: 2009-07-06, 14:17   

jakby ktoś chciał poogladac to tutaj znajdują sie screeny z gry

http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=6568

etoile 

Wysłany: 2009-07-30, 22:26   

CD Action 8/2009 (w kioskach od 04.08.2009 do 31.08.2009); Cena - 14,99zł

Jako dodatek płyta z grami, wśród których znajdziemy pełną wersję: Sinking Island

Opis Gry: Walter Jones, miliarder, zostaje znaleziony martwy u stóp ogromnej wieży w stylu Art Deco, którą kazał zbudować na tropikalnej wyspie. Hotel, który zamierzał przekształcić w kurort dla bogatych i sławnych, okazał się być ostatnim miejscem jego spoczynku.

Wciel się w postać inspektora Jacka Norma, który przybywa na wyspę tuż przed sztormem stulecia. Masz tylko trzy dni na odkrycie prawdy o tajemniczej śmierci miliardera. W trakcie Twojego śledztwa wyspa zaczyna tonąć pod ciężarem hotelu, zacierając dowody niezbędne do rozwiązania zagadki.
Musisz szybko odkryć prawdę - czy to był wypadek, czy zaplanowane morderstwo? Która z dziesięciu osób przebywających na wyspie w czasie śmierci Waltera Jonesa miała motyw, by go zamordować?

Charakterystyczne cechy:
* Nowa gra Benoita Sokala – mistrz gier przygodowych i twórca komiksów powraca do korzeni.
* Fantastyczne wnętrza i plenery – odwiedź idyllyczne plaże i niesamowity hotel w wieży.
* Pełna emocji fabuła – miłość, nienawiść, zdrada i intrygi na tropikalnej wyspie.
* Gra komputerowa w stylu noir – dziesięć prostych pytań, które musisz sobie zadać w trakcie śledztwa.
* Osobisty asystent – z łatwością dokonuj konfrontacji podejrzanych, porównuj ich zeznania i sprawdzaj dowody.
* Walka z czasem – zbliża się sztorm i cała wyspa, wraz z miejscem zbrodni – gigantyczną wieżą – powoli tonie w odmętach oceanu. Masz tylko trzy dni, aby zebrać wszystkie ślady i znaleźć winnego.
* 2 tryby gry – ekspercki i przygodowy.

Anita 

Wysłany: 2009-07-30, 23:47   

gra cudowna grałam, tylko komp mi przy niej zamulał,

Nacka 

Wysłany: 2009-07-31, 09:16   

ma duże wymagania mój też muli ale warto :ok:

vaapu 
Srebrna Natalia

Wysłany: 2009-09-08, 22:44   

Co prawda to jest temat, w którym są gry dodawane do gazet, ale pozwolę sobie na małą dygresyjkę :rotfl:
Natchnęło mnie na kupienie sobie prezentu urodzinowego - (byłam wczoraj w Rzeszowie zdawać zaległy egzamin - hurra, zdałam :hihi: ) - myślałam o jakiejś ciekawej książce, ale miałam po drodze MediaMarkt, więc wstąpiłam. Nie wiem czemu, myślałam, że ujrzę jakieś kosmiczne ceny, a tu większość przygodówek w granicach 10-20 zł... Te nowe są dość (jak na mój studencki portfel) drogie, ale te odrobinkę mniej nowe są :mniam: byłam w szoku i postanowiłam nie żebrać po znajomych gier tylko systematycznie wzbogacać kolekcję... Mam takie zaległości w przygodówkach, że zanim nadrobię to, w co nie grałam, to te nowe też pewnie stanieją do tych 20stu złotych...
Ale największego szoku doznałam, gdy poszłam do Leclerca i znalazłam BlackMirror za 5 zł :hihi:
Zawsze mi się wydawało, że przygodówki są straszliwie drogie :hihi:

hajja 

Wysłany: 2009-09-08, 22:53   

:szok2:
przeprowadzam się do Rzeszowa

rafi1972 

Wysłany: 2009-09-08, 22:55   

vaapu, gratulacje egzaminu :*

vaapu 
Srebrna Natalia

Wysłany: 2009-09-08, 22:57   

hajjkusia - serdecznie zapraszam

[ Dodano: 2009-09-08, 22:58 ]
Rafi nie lizusuj się :P pisałyśmy jeden egzamin w 9 osób :hihi:
(oczywiście teoretycznie każda osobno)

hajja 

Wysłany: 2009-09-08, 22:59   

vaapu napisał/a:
hajjkusia

jaka miła odmiana, teraz to tylko fajjura i fajjura :rotfl:

vaapu 
Srebrna Natalia

Wysłany: 2009-09-08, 23:03   

O,a tak właśnie - w jakich cenach macie u siebie przygodówki - te nowe i te starsze? Przypuszczam, że różnice jednak nie będą takie duże...
Widziałam najnowsze - pomiędzy 50 a 80zł
Sherlocka Holmesa i parę innych, których oczywiście nie pamiętam - za20 zł
Ankh - każda część po 10 zł.

hajja 

Wysłany: 2009-09-08, 23:05   

U mnie przygodówek nie ma w ogóle, jeden jedyny raz trafiło mi się CSI, ale nie pamiętam za ile :bezradny:

Kajamira 

Wysłany: 2009-09-08, 23:59   

Srebrna Natalio
gratuluję egzaminu
a jeśli chodzi o przygodóki- to są piekielnie drogie - ale tylko w okresie premiery - wiem coś na ten temat- z reguły zostawiam ceny na pudełkach gier- na tych , które Wam pożyczałam z reguły były, bo ich nie odklejałam - najtańsze z gier premierowych są w granicach 50 zł-- ale pamiętam ,że za niektóre w okresie premiery - płaciłam i 130-150 zł
dzisiaj dostałam wreszcie CLeopatrę - polsa wersja- ponieważ ją zamówiłam w przedsprzedaży jeszcze w marcu, albo kwietniu - nie pamiętam dokładnie - to mnie kosztuje trochę mniej niż 60 z
przygodówki się dość szybko starzeją - jedynie klasyka przygodówek jest trudno dostępna
to tyle gwoli wyjaśnienia cen przygodówek w Polsce
we Włoszech są o wiele droższe - nieraz tam kupowałam i wiem coś na ten temat - to często 35-40 Eur

etoile 

Wysłany: 2009-09-09, 17:23   

ja kupiłam w Realu Black Mirror za 4,99zł, lepsza jestem :rotfl:

vaapu 
Srebrna Natalia

Wysłany: 2009-09-09, 18:35   

Etoile - nie jesteś lepsza - to moje Black Mirror też było za 4.99 - po zaokrągliłam :P

vaapu 
Srebrna Natalia

Wysłany: 2009-11-17, 19:04   

O raju - odkryłam Amerykę :hihi: Przygodówki rzeczywiście tanieją - Puritas Cordis tydzień temu było za 90 zł :boje sie: dzisiaj byłam - 40zł :radocha:

etoile 

Wysłany: 2009-11-29, 19:41   

W grudniowym Play jest przygodóka eXperience 112, ale nie wiem czy jest fajna i warto kupić. Nie wiecie?

Nacka 

Wysłany: 2009-11-29, 19:45   

pobieżnie przejrzałam i chwalą ale nie znam :bezradny:
http://gry.onet.pl/3527,1...,zapowiedz.html

etoile 

Wysłany: 2009-11-29, 20:14   

ja bym może kupiła, ale na forum przygodówek jest w tym samym dziale co Fahrenheit i to mnie lekko odstrasza :rotfl: :rotfl:

hajja 

Wysłany: 2009-11-29, 20:17   

opinie są bardzo różne :bezradny:

ja nie grałam, ale czytałam recenzje i mam jakieś dziwne przeczucie, że etylinie się ta gra nie spodoba :hihi:

Nacka 

Wysłany: 2009-11-29, 20:18   

:rafi: to chyba kupie i każę Ci przejść :rafi: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

etoile 

Wysłany: 2009-11-29, 20:19   

Nacka , Ty to najpierw Fahrenheit sama przejdz :P

hajka, mam podobne odczucie, dlatego nie kupię :D

agusia16 

Wysłany: 2009-11-30, 17:57   

Ja znam , grałam, udało mi się naskrobac solucje do niej. Powiem tak, gra jest innowacyjna pod wieloma wzgledami. Pierwszy i podstawowy to to, że steruje sie bohaterką przy pomocy kamer. Coś jak wydawanie poleceń w Wielkim Bracie. Myśle, że za taką sumę warto ją kupić i spróbować , ja chętnie zagram po raz drugi :oko:

Urszula 
Urszula

Wysłany: 2009-12-11, 15:15   

Coś mi się zdaje, że przestawiacie się na gry przygodowe. Bardzo mnie to cieszy. Miłej zabawy życzę :oko:

Nacka 

Wysłany: 2009-12-11, 17:40   

troszeczkę :zawstydzony:

Urszula 
Urszula

Wysłany: 2009-12-11, 18:13   

I bardzo dobrze, będziecie specjalistami w dwóch rodzajach gier.

etoile 

Wysłany: 2010-01-13, 21:38   

CD - ACTION NR 2/2010. W kioskach od 19.01.2010r. do 18.02.2009r. Cena 14,99zł.

W numerze pełna wersja gry: SO BLONDE.

OPIS GRY:

So Blonde to wydana przez firmę Anaconda gra przygodowa, do której scenariusz napisał Steve Ince, autor mający na swoim koncie historie do takich gier, jak Broken Sword czy Beneath a Steel Sky. Gwarantuje to dobrą zabawę, ciekawą fabułę i przede wszystkim nietuzinkowe poczucie humoru.

Naszą bohaterką jest pochodząca z dobrego domu, rozpieszczona siedemnastoletnia Amerykanka – Sunny Blonde. Ponieważ w życiu nigdy niczego jej nie brakowało, jej myśli krążą wciąż wokół randek, nowych ciuchów, fryzur i makijażu. Niestety, los postanowił położyć kres tej idylli.

Nic nie zapowiada nadejścia niecodziennych wydarzeń w życiu Sunny, kiedy bohaterka wchodzi na pokład statku wycieczkowego, który ma zabrać ją i jej rodzinę w rejs będący uczczeniem rocznicy małżeństwa jej rodziców. Dziewczyna nawet nie próbuje udawać, że pomyśl z rejsem jej się podoba. Wciąż myśli o powrocie do swoich koleżanek i kolegów, i dla zabicia czasu zwiedza kolejne pokłady statku. W pewnym momencie na oceanie rozpętuje się burza. Sunny wypada za burtę, traci przytomność i jakimś cudem ląduje w szalupie ratunkowej, która zanosi ją na brzeg egzotycznej wyspy. Wciąż oszołomiona nastolatka spostrzega, że nie ma w pobliżu żadnych innych pasażerów. Po chwili odkrywa jeszcze bardziej zatrważającą prawdę: jej telefon nie działa, okolica nie wskazuje na to, by w pobliżu znajdowało się jakieś centrum handlowe, a co najgorsze – makijaż jej się rozmazał.

Na domiar złego okazuje się, że w jakiś niewytłumaczalny sposób Sunny przeniosła się nie tylko w przestrzeni, ale również i w czasie. W ten sposób znalazła się w twardym i brutalnym świecie piratów.

Naszym zadaniem będzie rozwiązanie tajemnicy tej dziwnej podróży. Standardowo już dla tego typu produkcji, zanim poznamy fabułę w całej jej okazałości, zmierzymy się z szeregiem rozmaitych zagadek i łamigłówek, z których część pojawi się w formie zabawnych i prościutkich mini-gierek w stylu retro.

Sama gra przedstawiona została w konwencji podobnej do stylistyki cechującej obie odsłony Runaway. Mamy więc do czynienia z grafiką mocno wzorującą się na animowanych produkcjach, co sprawia wrażenie, że uczestniczymy w kreskówce.

Bogda 

Wysłany: 2010-01-14, 01:45   

etoile, dzięki za informacje :taak: , można kupić i pograć .

Anita 

Wysłany: 2010-01-14, 11:01   

GRAŁAM
i POLECAM dla tych Co nie Grali
o to kilka screenów na zachęte:

Nacka 

Wysłany: 2010-01-14, 13:42   

kupuję :rafi: dzięki Asiu :*

Bogda 

Wysłany: 2010-01-14, 14:43   

Anita, Ty się tak strasznie wstydzisz w AVATARZE , czy może płaczesz ???
Ciekawie wygląda ta gra :taak:

etoile, już "umyślnych" wysłałam :rotfl: :bogda:

Anita 

Wysłany: 2010-01-14, 16:12   

Cytat:
Anita, Ty się tak strasznie wstydzisz w AVATARZE , czy może płaczesz ???

Bogusiu Kochana , ja się chowam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Bogda 

Wysłany: 2010-01-14, 22:49   

Anita napisał/a:
Bogusiu Kochana , ja się chowam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A przed nami ??? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ładny ten AVATAR :taak:

Anita 

Wysłany: 2010-01-15, 11:22   

Bogda napisał/a:
Ładny ten AVATAR :taak:

Dziękuje

tynieczka 
Rozkręca się

Wysłany: 2010-01-15, 17:47   

A ja myślałm,że chcesz pokazac ozdoby na paluszkach i rączkach :oko:
a avatarek , ładny , fakt :)
A grę też polecam , jest fajna , można się też posmiać przy niej i za tą kasę na prawdę warto :tongue:

Odpowiedz do tematu