Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nacka
2013-11-19, 20:34
XP czy Vista?
Autor Wiadomość
czila23 
Robi Rozeznanie
Sushi Love!

Wysłany: 2009-04-14, 21:57   XP czy Vista?

Witam. Mam mały problem i chciała bym się dowiedzieć co o tym sądzicie. Za niedługo, bo za dwa miesiące, mam dostać wreszcie własny komputer. I nie wiem co lepsze. XP czy Vista? Plusy w XP są takie, że już go znam i nie będzie problemu w obsłudze. Minusy zaś takie iż za jakieś dajmy dwa lata połowa gier i programów będzie produkowana prawie tylko na Viste. (Przynajmniej tak myślę.) Plusy Visty są takie jak wymieniłam w minusach XP, no i że jest lepszy jakiś tam procesor czy coś ( nie znam się). Za to minusy są takie : słyszałam że Vista próbuje zrobić więcej niż potrafi oraz że czasem bardzo wolno chodzi net. Co sądzicie?? Co lepsze??
Miłość taka soczysta jest tylko jedna,
Miłość potrafi jak narkotyk uzależnić,
To miłość... "
Reggae... Bless Ya

rafi1972 

Wysłany: 2009-04-14, 22:14   

Vista jest powszechnie krytykowana i rzeczywiście jest trudniejsza w obsłudze, ale wtedy, gdy chcesz wchodzić w jakieś zaawansowane ustawienia. Ja na kompie mam XP a na laptopie Vistę i tak się do niej przyzwyczaiłem, że naprawdę nie narzekam. Moim zdaniem net chodzi w porządku. Obecnie znacznie bardziej wolę siadać na laptopie z Vistą niż na stacjonarnym z XP :tak:

hajja 

Wysłany: 2009-04-14, 22:32   

czila23 napisał/a:
no i że jest lepszy jakiś tam procesor czy coś ( nie znam się)

Obsługuje DirectX 10, to do karty graficznej.

czila23 napisał/a:
słyszałam (...) że czasem bardzo wolno chodzi net.

Ech, to trochę lepiej słuchaj ;p Net chodzi mi wolno, bo mam coś nie tak z adapterem, Vista nie ma nic do tego.

rafi1972 

Wysłany: 2009-04-14, 22:36   

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ann 

Wysłany: 2009-04-14, 22:42   

Ja w domu mam XP zarówno na kompie jak i na laptopie. Miałam jednak możliwość korzystania z Visty przez 2 tygodnie kiedy to mój przyszywany brat kupił sobie nowego lapka właśnie z Vistą a ponieważ nie ma on zbyt dużego pojęcia o obsłudze komputera jako tako, więc ja musiałam się nauczyć obsługiwać Vistę, żeby nauczyć jego. Vista jest dużo bardziej rozbudowanym systemem niż XP - zajmuje prawie 11 GB a co z tym idzie nie potrzebujesz już zasadniczo sterowników ponieważ wszystko ma w sobie. Wszystkie programy również już bez większych konfliktów współdziałają z Vistą. Ja gdybym teraz kupowała nowego kompa to skusiłabym się na Vistę. Jeden wieczór wystarczy żeby się w niej spokojnie zorientować a po tygodniu można juz działać biegle. Poza tym tak jak pisałaś lada chwila gry i programy będą dostosowywane do coraz nowszych systemów, a nie do starych. XP w tej chwili jest już droższy od Visty aj ego zasoby są co raz mniejsze.
Poza tym uważam, że kupienie teraz XP to taka sama inwestycja jakby 2 lata temu (czy 3) kupić Widows 98. Lepiej zainwestować w dobry sprzęt z nowym oprogramowaniem takie jest moje zdanie :)

hajja 

Wysłany: 2009-04-14, 22:46   

Aaa, jeszcze jedno - jeśli chcesz, żeby Vista dobrze ci chodziła, nie możesz mieć mniej niż 2 GB RAM - na 1 GB może się ciąć.

[ Dodano: 2009-04-14, 22:47 ]
Więc jeśli masz dostać komputer po bracie, to Vista odpada.

Ann 

Wysłany: 2009-04-14, 22:52   

hajja napisał/a:
Aaa, jeszcze jedno - jeśli chcesz, żeby Vista dobrze ci chodziła, nie możesz mieć mniej niż 2 GB RAM - na 1 GB może się ciąć.

2GB to minimum :tak:
Jeśli będziesz mieć nowy sprzęt to ja bym poleciła nawet 4GB i dysk 500GB lub 750GB

rafi1972 

Wysłany: 2009-04-14, 22:54   

łooooooo :szok: jakie ja mądre koleżanki mam :szok:

hajja 

Wysłany: 2009-04-15, 14:51   

Ann napisał/a:
4GB i dysk 500GB

ja mam tyle i Vista śmiga aż miło, dużo lepiej niż XP :okok:

Anet 

Wysłany: 2009-04-15, 14:55   

nie wspomnę o tym że niedługo wychodzi nowy system WINDOWS 7 :D

etoile 
Asia :)

Wysłany: 2009-04-16, 19:48   

Ja mam vistę w laptopie, a XP w normalnym kompie. Nie widzę zbyt dużej różnicy, poza tym, że graficznie Vista bardziej mi sie podoba. A Ci co krytykują Vistę to przeważnie osoby, które mają XP, a komputera z Vistą na oczy nie widzieli, a krytykują, bo inni tak robią. Co do szybkości, to Vista śmiga lepiej niż XP.

Odpowiedz do tematu