Poprzedni temat :: Następny temat
obsesja na punkcie forum :)
Autor Wiadomość
rafi1972 

Wysłany: 2013-05-02, 10:33   

Nacka już częściowo wyjaśniła Twoje wątpliwości, ale muszę Jej wypowiedź trochę uzupełnić :)

Zdjęcia
– myślę, że każdy ma swoje własne podejście do tej kwestii. Ja osobiście, nawet jeśli nie znam osoby z realnego świata, jestem ciekaw jej wyglądu :) Wg mnie to sprawa naturalna, że chce się poznać, również fizycznie, kogoś z kim się rozmawia często, nie tylko o pogodzie, ale czasem o poważnych sprawach :) Masz rację, najważniejszy jest przekaz, nasze przemyślenia, ale poznanie wizerunku jest tego dopełnieniem :) Właśnie po to, aby osoba nieznana stała się znajoma :) I nie ma znaczenia czy ktoś jest bardziej czy mniej piękny :) Nie wszyscy na forum znamy się osobiście :nie: A zdjęcia to dla mnie namiastka poznania się z kimś osobiście :) Teraz, gdy „rozmawiam” czy np. z Tygrysem czy z Aną555 mogę sobie wyobrazić ich uśmiech, ich reakcję itp. Gdybym nie zobaczył Ich na fotkach, byłoby to znacznie bardziej trudne :bezradny: I teraz, jeśli przypadkiem znajdziemy się w jednym miejscu i czasie, nie przejdziemy obojętnie obok siebie, nie wiedząc nawet, że się mijamy :)

Różowa koszulka
– od razu napiszę, że wprawdzie jestem jak najbardziej tolerancyjny ale jednak nie posiadam na wyposażeniu garderoby tego koloru :) Wyjaśniam też, że nie jest to stygmat jedynego mężczyzny, zazwyczaj noszą oni „normalne” kolory :hihi: Kolor ten został mi niejako „narzucony” przez Szefową z uwagi na moje zasługi w zakresie krzewienia na forum wychowania seksualnego, aczkolwiek w wydaniu zdecydowanie hetero :)

Ann 

Wysłany: 2013-05-02, 10:37   

Ja jeszcze dodam, że Solucjopisak jest nadawany wszystkim osobom piszącym solucje, ale w dalszym czasie ktoś może zdobyć wyższą rangę np. Kumpel i wtedy, tak jak Nacka napisała widoczny jest kolor grupy dominującej (jednak przynależność do poprzedniej grupy nie przepada).

Ann 

Wysłany: 2013-05-02, 10:41   

rafi1972 napisał/a:
z uwagi na moje zasługi w zakresie krzewienia na forum wychowania seksualnego

;) Dyplomatyczne wyjaśnienie :P :rotfl:

Bogda 

Wysłany: 2013-05-02, 12:20   

tygrys napisał/a:
ooo boże jak mnie dorwiesz to będę biedna już się stresuję

to zależy , w którą stronę będziesz głaskana ....
ale nie martw się , Nacka ma koty , to wie jak je głaskać ;)
nie stresuj się ...

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

.

ana555 

Wysłany: 2013-05-02, 12:26   

Betina77, fajnie jest wiedzieć kto siedzi po drugiej stronie monitora :)
Nie jesteś ciekawa jak wygląda koleżanka Bogda ;) .

Ja osobiście nie widziałam nikogo na żywo z forum :( . Nikogo nie przytulałam , macałam ani nie całowałam :brwi: , ale mimo tego nie czuję żebym była mniej związana z kimkolwiek z Was :) .
Sporo o sobie wiemy :taak: Wiemy czym kto się zajmuje , co lubi jakie ma hobby czy zboczenia :gafa: :lol2: Rozmawiamy o swoim życiu , o problemach , szczęściu a czasem po prostu milczymy .... ale wciąż jesteśmy Razem :) .

Betina w tym naszym małym wirtualnym świecie czujemy się troszkę jak w rodzinie :tak: i z wielką ochotą przyjmujemy do niej NOWYCH członków :rotfl:

Nacka 

Wysłany: 2013-05-02, 12:28   

ana555, :taak: :D

Anet 

Wysłany: 2013-05-02, 15:54   

Nacka, Rafi, ana555 bardzo ładnie ci wszystko wytłumaczyli Betino :ok:

Część z nas jest tu na forum bardzo długo, wiemy o sobie całkiem sporo, uważamy się za przyjaciół i to chyba normalne że chcemy wiedzieć jak się zmieniamy, jak wyglądają nasze rodziny czy dzieci. Mało tego, jeśli rozmawiamy ze sobą na osobiste tematy to głupio tak z kimś bez twarzy. Internet sprzyja anonimowości, można przedstawić się jako inna płeć, stworzyć sobie swoją iluzyjną postać na potrzeby danego forum czy portalu :) Tutaj też zdarzały się oszustwa, chociażby słynna party coś tam :mlotek: Nie chcę sugerowac że wstawianie zdjęć jest uwiarygodnieniem własnej osoby, ale na swój sposób jest :rotfl:

Część z nas widziała się w realu, bardzo żałuję że na tych spotkaniach z osób mających dłuższy staż nie było tygrysa i any555 :( . Może kiedyś :oczko:

Zaglądamy tu w wolnych chwilach dla rozrywki, dla zabawy, dla wyżalenia się czy podzielenia radosną wiadomością. Wtedy znając wygląd danej osoby z róznych zdjęć od razu potrafię zobaczyć uśmiech lub smutek na twarzy rozmówcy :)

Betina77 napisał/a:
A co daje wam ten temat w przypadku osób, których nie znacie ze świata rzeczywistego? Czemu ma służyć znajomość twarzy nieznanych?

Pierwsze spotkanie w realu nastąpiło chyba po 2 latach trwania forum :mysli: . Na początku nikt o tym nie myślał, znaliśmy sie tylko ze zdjęć bo wtedy też je wstawialiśmy :) . Spotkanie w realu było miłą konfrontacją z wytworzonym już wcześniej obrazem danej osoby :>

Betina77 ty sama pisałaś posty w Przedstaw się Fiesty i nawet chyba moim. Dało ci to mozliwość przejrzenia wcześniejszych zdjęć, ale nie wiem czy z niej skorzystałaś :)
Jesteś coraz bardziej aktywnym uczestnikiem tego forum, ale mimo to nikt nie może cię zmusić do założenia własnego Przedstaw się. Nawet jeśli go założysz nie musisz wstawiać zdjęć. Czysty przykład mo36 :D
A tak na marginesie miło byłoby mi zobaczyć kiedyś Betinę77 :D :oczko:

[ Dodano: 2013-05-02, 15:55 ]
rafi1972 napisał/a:
Kolor ten został mi niejako „narzucony” przez Szefową z uwagi na moje zasługi w zakresie krzewienia na forum wychowania seksualnego, aczkolwiek w wydaniu zdecydowanie hetero :)

pięknie napisane :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 19:20   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wyczerpujące komentarze. Pojęłam dużo :) I byłoby nieszczerością, gdybym nie przytaknęła :taak: i nieprawdą, gdybym się nie zgodziła się z wami :) Bo faktem jest, że jeśli jakaś osoba jest silnym magnesem i przyciąga swoim sposobem bycia, wyrażaniem myśli, swoim słownictwem, komentarzami, to w świecie rzeczywistym chciałoby się mieć z tą osobą jak najczęstszy kontakt, a w wirtualnym świecie oprócz kontaktu na miarę tego świata, mieć chociaż w zarysie wizerunek jego postać. Twarze wyrażają dużo, aczkolwiek jak się nie zna kogoś z reala, jego mimiki, gestykulacji, głosu, to "martwy" wizerunek często przekłamuje odbiór osobowości :bezradny:
Dla mnie samej zaskoczeniem było, że na tym forum pobudziła mocno moją ciekawość pewna postać, której sposób bycia wyrażający się m.in. w postach, ale chyba bardziej jej specyficzne poczucie humoru i forma jego prezentowania zaintrygowały mnie do tego stopnia, że chętnie zaznajomiłabym się z tą osobą w świecie rzeczywistym i nawet nie miałabym oporów przejść błyskawicznie na "ty" :hahaha: ;) Ale niestety zawiódł mnie instynkt w sferze okazywania swojej sympatii, co przyniosło skutek taki, że po prostu ją zniechęciłam do siebie : A teraz wygląda na to, że nie ma już możliwości, bym naprawiła swój błąd :bezradny:
Przyznam się wam, że trochę nieswojo czuję się w waszej zgranej paczce :( i może niewłaściwie to odbieram, ale tak często podkreślacie swoją znajomość i zażyłość na płaszczyźnie realnej, że czuję się miedzy wami niemal, jak zielony ludzik z innej planety i jeszcze to, że z uszczypliwością podchodzicie do mojego zwrotu grzecznościowego :( a przecież
Bogda napisał/a:
.....Każdy z nas jest inny ; akceptujemy się takimi jacy jesteśmy . A jesteśmy normalnymi ludźmi z wadami i z zaletami .

Takie piękne motto :) a kilka postów dalej, kilka tematów dalej nie egzekwowane :

Nacka 

Wysłany: 2013-05-02, 19:28   

Betina77, nie traktuj tego w ten sposób :) To co Ty uważasz za zwrot grzecznościowy innych trochę razi bo trąci archaizmem. Kwestia przywyknięcia :luzik: Zapraszam do pogaduszek w SB to na pewno szybciej się z nami oswoisz i zostaniesz "ziemianką" :D

Nas można "tykać" bez obaw :) Ale jeżeli ty sobie tego nie życzysz to po prostu powiedz :o Właśnie Cię tykam cały czas :gafa: :D Wybacz - przyzwyczajenie :bezradny:

rafi1972 

Wysłany: 2013-05-02, 19:31   

Betina77, z pierwszą częścią absolutnie się zgadzam :)

Jeśli chodzi o Twoje odczucia - to normalne, każdy czuje się nieswojo wchodząc w nowe towarzystwo :bezradny: Ale zapewniam Cię, że nikt Cię nie traktuje jak ufoludka :lol3: I tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciała wchodzić do tej wody głębiej... :)

Jeśli chodzi o jakieś uszczypliwości itp. to znowu wracamy do motta :) Każdy ma jakieś wady, każdy może coś zrozumieć na swój sposób czy opacznie :bezradny: I nie trzeba się tym aż tak mocno przejmować :)

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 19:50   

:)

w społeczności wirtualnej nie mam nic przeciwko "tykaniu" mnie :taak: bo użytkuję internet już na tyle długo, że podchodzę z wyrozumiałością do pewnych form i zwrotów wyrosłych z niego i zakorzenionych w nim i poniekąd przyzwyczaiłam się już do nich, chociaż nie wyobrażam sobie, abym otrzymała np. poważny mail w sprawach zawodowych, w którym na wstępie stałoby "cześć" zamiast "witam" ew. "dzień dobry" (kwestia pory dnia tworzenia) i "....Betino", zamiast "pani Betino". Ale to dotyczy, jak nadmieniłam oficjalnych pism, mimo ich drogi elektronicznej. Natomiast w luźnych rozmowach społecznościowych nie razi mnie to :) Mój archaizm, jak to koleżanka określiła ;) nie wynika z tego, że jestem w takim wieku, iż porosła mnie już grzybnia :hahaha: ale po prostu z wychowania. A na temat wychowania i co zostaje w nas z tego wychowania przez rodziców, to mądrze wypowiedzieli się forumowicze w jakimś temacie i koleżanka zresztą też :)

Jolinek 

Wysłany: 2013-05-02, 20:16   

.

ulala fiu fiu ależ temacik rozwinięty :wow:
Z OBSESJI NA PUNKCIE FORUM powstał temat WYKŁADANIA ;)

człowieki i ludziki ja wracam do poprzedniego tematu ...

W listopadzie będzie 5 lat jak z Wami jestem , krótko mówiąc czasami mam nerwy na moją familię , bo jak tylko usiąde do kompa to zaraz mnie którys z nich wysiuda :zly:
Ale zawsze wracam jak bumerang , jak jestem w pracy , czy w plenerze czy też w domu przy sprzątaniu zawsze myślami jestem TU - NA FORUM :>

:łał: KOCHAM FORUM , KOCHAM MOICH ŁOBUZIAKÓW Z FORUM :łał:

A co do WIELKIEJ debaty ... to nic się nie wypowiem :milczek:

.

rafi1972 

Wysłany: 2013-05-02, 21:46   

Mnie jakoś "koleżanka" czy "kolega" nie razi, zupełnie :>

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 21:59   

dziękuję kolego Rafi za podbudowanie mojego ego oplecionego pajęczyną grzybni :hahaha: :oczko: i w ogóle miłe jest to, że jest kolega osobą tolerancyjną na ludzkie słabości :) mimo, iż nie ma w swojej garderobie różowych fatałaszków :hahaha: ;)

rafi1972 

Wysłany: 2013-05-02, 22:01   

Betina77, ale już dziewczyny chcą mi sprawić różowe stringi :luzik: :hahaha:

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 22:06   

:hahaha: :ok: i właśnie przez takie komentarze poznaje się poczucie humoru użytkowników, a kolega chyba nie powinien mieć nic przeciwko tym różowym stringom, skoro był tym pierwszym-niosącym kaganek seksualnej oświaty :hahaha:

rafi1972 

Wysłany: 2013-05-02, 22:07   

Betina77, w sumie to nie mam :lol3: ale fotki na forum raczej nie wstawię :hahaha:

Nacka 

Wysłany: 2013-05-02, 22:13   

rafi1972, nie przymierzysz prezentu by nam pokazać ze rozmiar dobry? :szok2: chyba się fochnę :foch:

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 22:14   

Dlaczego? A dlaczego nie? np. z trąbą słonia. Widziałam takie w pewnych sklepach ;) Bo bez przesady, już nie jestem taka archaicznie niedostępna, aby zaciągać moherowy beret na oczy przechodząc obok sex-shopu :hahaha:

Nacka 

Wysłany: 2013-05-02, 22:18   

Betina77, :okok: i na pewno chętnie obejrzysz takowe na naszym pieszczochu :hahaha:

Bogda 

Wysłany: 2013-05-02, 22:24   

.

Tak dociekliwie czytasz i analizujesz nasze posty , to z pewnością doczytałaś się , że traktujemy się tutaj jak RODZINA FORUMOWA !!!

A w rodzinie nikt nie mówi sobie koleżanko , kolego .
Każdy z nas ma tutaj swoje imię i nim się do siebie zwracamy .
Więc się nie dziw , że jest taka nasza reakcja :bezradny:

Uważasz , że jeżeli wszyscy jak W RODZINIE zwracamy się do siebie po imieniu , to nie mamy dobrego wychowania ???

Twoja sprawa Koleżanko jak się do nas zwracasz , ale ja normalnie będę się zwracała - BETINA77 , chociażby z tego powodu , że porosła mnie już grzybnia .

To nie biuro ani salony , żebyśmy cały czas do siebie i mówili .
Tu jest Forum , bardzo RODZINNE .
Tu się nikt nie wymądrza , nie "sznuruje" , górnolotnych zwrotów też nikt nie stosuje .

FORUMOWĄ RODZINKĄ staliśmy się już przed spotkaniem w realu .
Dzięki temu , że właśnie taka atmosfera jest na tym Forum , zdecydowałam się zaprosić tą całą "BANDĘ" do siebie .
W świecie realnym mogli się wszyscy w końcu poprzytulać , "pomacać" ;) :rotfl:
Z pewnością każdy z obecnych był zadowolony .
Reszta zazdrościła , ale to ich wina ;P

...

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 22:24   

a przystojny chociaż ten wasz "pieszczoch" jest? :chytry: Dowcipu, a i owszem mu nie brakuje, ale oprócz dowcipu i tych różowych stringów jest jeszcze czymś oko nacieszyć?

Nacka 

Wysłany: 2013-05-02, 22:29   

Betina77, w avatarze ma swoje zdjęcie :brwi: :D

Bogda 

Wysłany: 2013-05-02, 22:35   

.
Betina77, a w swoim Przedstaw się są i inne zdjęcia :lol2:

ale ON jest zajęty - zaobrączkowany !!!
.

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 22:51   

koleżanko Bogdo zbiłaś mnie kompletnie swoim postem bardzo mocno z pantałyku.... :szok: i przyznam się, że zrobiło mi się niezmiernie, niezmiernie przykro :( bo myślałam, iż pewne rzeczy już ze swojej strony wyjaśniłam, a i forumowicze odnieśli się do tego ze zrozumieniem. A Ty Koleżanko wytłuszczonym drukiem ponownie dałaś odczuć, że jesteście ścisłą rodziną i dla osób z zewnątrz nie ma miejsca w waszej społeczności :zalamka: Jest mi strasznie przykro, strasznie i nie mam więcej słów na komentarz :beczy: Po raz wtóry zaprzeczyłaś swojemu pięknemu mottu :( które to TY stworzyłaś, ale na to wygląda, że był to "medialny bełkot". A byłaś na tym forum następną osobą, która mnie urzekła :) :zalamka: ale wygląda na to, że i też tą, która sprowadziła mnie do parteru odnośnie wiary, iż istnieje wirtualna przyjaźń :zalamka:

Anita 

Wysłany: 2013-05-02, 23:05   

Betina77 napisał/a:
A Ty Koleżanko wytłuszczonym drukiem ponownie dałaś odczuć, że jesteście ścisłą rodziną i dla osób z zewnątrz nie ma miejsca w waszej społeczności

Betina77, Bogda nie wytłuszcza Nick dlatego że czuje do kogoś specjalną sympatię, może nie wiesz, ale w skrócie naciskając na nick nad avatarem, automatycznie jest wpisany "wytłuszczony" w oknie odpowiedzi. (wypróbuj)

Betina77 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2013-05-02, 23:31   

Adminie :) to nie chodzi o "wytłuszczenie" nicku :nie: Z tym "wytłuszczeniem" to miałam na myśli podkreślanie "forumowa rodzina" :taak: Tak często jest tu to akcentowane, że chyba prawidłowo określiłam, iż osoby z zewnątrz są traktowane, jak zielone ludziki :( i ten właśnie akcent sprawił mi niewymowną przykrość :(
Dlaczego nie chcecie dać się poznać z pozytywnej strony? :zalamka:
Zaistniałam kiedyś na tym forum zupełnie przypadkowo. Chciałam się wtdy zadomowić, ale sama swoim zachowaniem "przedobrzyłam" : a teraz wygląda na to, że nie chcecie mnie :( Czyżby to była kara za wcześniejsze niepoprawne zachowanie? :(

Anita 

Wysłany: 2013-05-02, 23:37   

Betina77 napisał/a:
Już rok temu chciałam być tu stałym bywalcem, ale "pewna silna osobowość" przegoniła mnie :hahaha:

Betina77, dla mnie silna osobowość ma chyba inne znaczenie niż dla Ciebie, osoby z silną osobowością właśnie zostały na forum, są na tyle silne, że są z nami od kilku lat, pomimo jakiś kłótni, sprzeczek, itp. i to daje im tą "silną osobowość" bo wytrzymują i nie poddają się.

Bogda 

Wysłany: 2013-05-02, 23:37   

Betina77, Twój nick też wytłuściłam

zapomniałam jeszcze wytłuścić "Banda" , co teraz zrobiłam :)

.

Często w swoich postach wytłuszczam wyrazy ....

[ Dodano: 2013-05-02, 23:41 ]
Anita napisał/a:
pomimo jakiś kłótni, sprzeczek, itp. i to daje im tą "silną osobowość" bo wytrzymują i nie poddają się.

:tak: :tak:

Anita 

Wysłany: 2013-05-02, 23:41   

Betina77 napisał/a:
a teraz wygląda na to, że nie chcecie mnie :( Czyżby to była kara za wcześniejsze niepoprawne zachowanie? :(

Betina77, ja nie widziałam wcześniejszych Twoich, jak to nazwałaś "niepoprawnych" wpisów, ale powiem szczerze, że pisząc do mnie "Adminie" w jakiś sposób mnie do siebie blokujesz :bezradny: stawiasz jakiś mur....

Anita 

Wysłany: 2013-05-02, 23:51   

Betina77 napisał/a:
a teraz wygląda na to, że nie chcecie mnie

tu nie masz racji, jesteśmy otwarci na nowe znajomości :) sama chciałabym Cię poznać, poznać Twoje zwyczaje, co lubisz, a co nie :) Może nawet poproszę Cie o zdjęcie :D

Bogda 

Wysłany: 2013-05-02, 23:54   

Betina77, jaką TY karę wymyślasz ???

Do naszej rodziny z chęcią przyjmujemy innych

Anita napisał/a:
pisząc do mnie "Adminie" w jakiś sposób mnie do siebie blokujesz

Mnie też zwracanie się KOLEŻANKO jakoś tutaj nie pasuje . :bezradny:
Tak jak gdzieś już napisałam , jakbym na masowym zebraniu była .

Jakoś się przyzwyczaję ... jak i przyzwyczaiłam się do niektórych emotikonów , które mnie się osobiście nie podobają , inni ich używają ja nie :)

Rozmawiaj z nami jak równy z równym . Ja mam 99 lat i jakoś nie przeszkadza mnie , że jakiś Małolat zwraca się tutaj na Forum moim forumowym imieniem .
..

Anita 

Wysłany: 2013-05-02, 23:54   

tygrys 

Wysłany: 2013-05-03, 07:29   

Bogda, co by mnie tylko nie zagłaskała na śmierć :hahaha: :hahaha:

[ Dodano: 2013-05-03, 07:54 ]
no no temat się rozwinął............ :) dla mnie przyjaciele z forum to tacy z którymi można porozmawiać o wszystkim i oczywiście pożartować.......... czasem wystarczy jeśli ktoś zapyta "co tam u Ciebie dziś?" i człowiek już się lepiej czuje ..... lub przeczyta monolog o złym dniu (czasem mój) ;) i nawet wystarczy że doda taka emotkę :pocieszacz: i już mi lepiej :) ))))))))))) tak się tu czuję ........ no bo przecież już nie było by mnie tu dawno :)

i są tu cały czas, dlatego myślę że Ci którzy tyle wytrwali maja silne osobowości i są przyjaciółmi.......... bo nie sztuką jeśli coś nie pasuje wyłączyć forum i odejść tylko zostać i być bo wtedy im bardzo zależy na osobach z którymi się pisze:))))))))))))))) :serce: :serce:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

Bogda 

Wysłany: 2013-05-03, 18:43   

..

.

Odpowiedz do tematu