Poprzedni temat :: Następny temat
SPRAWY POWAŻNE
Autor Wiadomość
Kajamira 

Wysłany: 2014-01-23, 20:26   

Ama - mam to samo
nawet o 2-3 w nocy dzwonią - okazuje się , ze to faksy wysyłane automatycznie, o 7 rano również , o 8 - w ciągu dnia mam czasami 50-60 telefonów'
ostatnio, wczoraj, kiedy mi znowu zadzwonili z oferta pożyczki za darmo - to sorry z góry : " rzuciłam k...ą i powiedziałam,że to prywatny telefon i że sobie nie życzę żadnych ofert
mam tego czasami dość
już dawno bym zmieniła numer, gdyby nie to ,że ten numer mam od zawsze - rodzina, przyjaciele - wszyscy go znają
ale opowiem CI coś , co może Cie rozśmieszy - któregoś dnia dokładnie op godzinie 8,05 - zadzwonił telefon i wyrwał mnie z głębokiego snu - poszłam spać zaledwie 2 godziny wcześniej - więc zanim ten ktoś się odezwał , rzuciłam ,że nie życzę sobie w nocy telefonów z reklamami i odłożyłam słuchawkę - po chwili telefon znowu zadzwonił i zanim zdążyłam obtańcować ponownie osobie - ta obtańcował mnie )))) okazało się ,że to pani z Urzeduy Skarbowego ))) chciała mi zaoszczędzić biegania do nich )))) a ja ją tak potraktowałam ))))) więc po chwili znowu ja zadzwoniłam do niej i gorąco ją przepraszałam ))))
tak też bywa )))))))))))))))))))

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-01-24, 01:56   

Masakra... :szok2: :hihi:

Do Małża po ósmej rano zadzwoniła pani ze skarbówki, powiedziała mu że nie ma aktualnie obowiązku skarbowego... no to się ucieszył, ale pani mu wyjaśniła, że nieurzędowym językiem to oznacza, że nie złożył czegoś tam i ma to zrobić natychmiast. No to miał przebudzenie niemal takie jak ty :rotfl:

Też nie mogę zmienić numeru, ale kombinuję, żeby spisać te dryndy i wyłapać może w necie kto to, potem jakoś to poblokować...
Bogu dzięki nie mamy faksu...

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Kajamira 

Wysłany: 2014-01-25, 01:56   

ja niestety muszę mieć faks - bo np do niektórych urzędów, czy PZU, czy innych diabłów - niestety muszę wysyłać faksy - bo nie przyjmują maili - każą kserować jakiś tam dokument
i wysyłać faksem - paranoja jakaś ))))

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-01-25, 18:43   

My skanujemy dokumenty i ślemy meilem, więc na szczęście fax odpada. Nawiasem mówiąc, w meilach też coś ostatnio dużo więcej reklam...

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Kajamira 

Wysłany: 2014-01-25, 19:52   

problem poważny ))) tam , gdzie mogę 0 wysyłam mailem- ale niektóre urzędy życzą sobie faksem i podają numer faksu )))) a nie adres mailowy ))))

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 13:57   

aha, pytałam się wczoraj o tę usługę zastrzegającą niektóre numery, wiec jest ona płatna :bezradny:

BOIS 

Wysłany: 2014-01-28, 18:36   

"Czy wiesz, że ok. 90% tak popularnych w Polsce gatunków ryb, jak łosoś atlantycki, tuńczyk czy halibut jest przełowionych a na 1 kg złowionych krewetek w tzw. przyłowie ginie aż 5 kg innych organizmów morskich, między innymi żółwi i delfinów? Komisja Europejska szacuje, że jeśli nie zmieni się obecny rabunkowy sposób połowów, w 2022 roku w wodach europejskich ze 136 stad zostanie ich tylko... 8.

Ale nie jest jeszcze za późno, by to zmienić!

Konsumenci mogą wpłynąć na zmianę obecnej sytuacji poprzez świadome wybory podczas zakupów. I właśnie dla wszystkich osób, które jedzą ryby, a chcą robić to w sposób odpowiedzialny, przygotowaliśmy poradnik DOBRA RYBA.

Link do poradnika konsumenckiego: DOBRA RYBA (Greenpeace)

Jeśli kupujesz ryby, ale zależy Ci na dobrym stanie mórz i oceanów, pobierz nasz poradnik - znajdziesz w nim czerwoną listę gatunków, których nie należy kupować, a także ranking sieci handlowych, stworzony pod kątem ich polityki pozyskiwania produktów rybnych. Dowiesz się także, jakich informacji na temat oferowanych ryb masz prawo wymagać od sprzedawcy i co zrobić, jeśli takich informacji nie ma."

Wiadomość od:
Magdalena Figura

Koordynatorka kampanii "Morza i oceany"
Greenpeace Polska

---> Dokument o morzach i oceanach <---

tygrys 

Wysłany: 2014-01-29, 09:53   

:okok: :okok: ważne ................

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-01-29, 15:45   

Lulka napisał/a:
aha, pytałam się wczoraj o tę usługę zastrzegającą niektóre numery, wiec jest ona płatna :bezradny:

:szok2:

MałżSwojejŻony 

Wysłany: 2014-02-09, 12:19   

No to ci żonko przerywnik zrobię i może za to co napiszesz nie dostaniesz bana... ;)

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2014-02-09, 12:37   

Kochani, pozwolę sobie umieścić tu prośbę mojej koleżanki... :blush:

Chciałabym osobiscie do Was skierowac kilka słow, nie jest mi latwo bo jestem raczej osoba, ktora woli pomagac niz prosic o pomoc ale jeśli chodzi o przedłużenie życia mojej córci lekarze oraz znajomi kazali schowac wstyd do kieszeni i dzielnie stawić czoła problemowi a wiec to robie...
Moja Kingulka jest chora na mukowiscydozę, genetyczną i na dzień dzisiejszy nieuleczalną chorobe, dosyć poźno zdiagnozowaną bo zaledwie 2 lata temu ( a choruje od urodzenia ), w poczatkowym okresie mielismy zastosowane dosyc minimalne leczenie ktore nie dawało jakis wiekszych popraw jej zdrowia i dopiero wizyta w Rabce w listopadzie zeszlego roku dosyc mocno zweryfikowala dotychczasowe rozpoznanie, leczenie oraz w zasadzie całe nasze życie... Niestety miesięczna kuracja Kingi jest bardzo droga i jej koszt wynosi koło 800zl, jest to kuracja zminimalizowana do granic możliwosci jesli chodzi o jej leczenie poniewaz prosilam lekarkę żeby nie przesadzała z ilością toksycznych leków dla niej. Kinga ma zniszczony organizm. Nie chce Was już bardziej zanudzać historią naszego życia, a o chorobie można poczytac wpisujac w przegladarke mukowiscydoza bo jakbym ja sie zaczeła rozpisywac...
Moja prośba dotyczy pomocy finansowej, choć dobrym słowem i podtrzymywaniem mnie na duchu też nie pogardzę...

Pomóc można na 2 sposoby:
1. przekazujac 1% podatku na subkonto Kingi w fundacji do ktorej należymy
KRS 00000 64 892
koniecznie z dopiskiem pomoc dla Kingi Grzanki
2. przekazujac dobrowolna darowizne na subkonto darowizny rowniez w fundacji
nr konta 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
tutaj rowniez dopisek w tytule wplaty Kinga Grzanka
Fundacja w ktorej mamy obydwa konta to Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydoza w Rabce Zdroju .

Jeśli chodzi o wpłaty darowizny to spotkałam sie juz z opiniami że wpłacając np. 10 zl to wstyd wiec lepiej w ogóle... nic bardziej mylnego, o wplaty wiekszych kwot to ja osobiscie bede sie starac w instytucjach itp., natomiast od znajomych, rodziny badź nawet obcych ludzi z wielkim podziekowaniem przyjmę najdrobniejsze nawet "gesty dobrego serca" , tu bardziej liczy sie ilosc a nie jakosc jesli tak to moge porownac...
Bardzo prosze Was rowniez o ewentualne przekazanie mojej prosby w swoim gronie rodzinnym lub znajomych badz komukolwiek tam jeszcze mozecie...
Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak bardzo serdecznie podziekowac za udzielone wsparcie dla mojej córci ( pomagajac byc może przyczynicie się do darowania jej jednego oddechu wiecej...
Karina
jeszcze taki maly dopisek dotyczacy ewentualnych dobrowolnych wplat bo tam trzeba ujac nazwe i adres odbiorcy a wiec jest to
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydoza
ul. prof. Jana Rudnika 3B
34-700 Rabka-Zdroj
a w tytule wplaty Kinga Grzanka

graka 
Robi Rozeznanie

Wysłany: 2019-10-13, 06:02   

Mnie nurtuje to, dlaczego bez dobrej obsługi księgowej biznes w tym kraju może łatwo runąć.. Osobiście korzysta z usłub biuro ksiegowo rachunkowego IN.COME https://in-come.pl/ które zajmuje się rozliczaniem mojej firmy. Są bardzo solidni. Wcześniej zatrudniałem księgową na umowę zlecenie i miałem kilka wezwań z US, bo przeoczyła jakieś drobnostki..

Biuro Księgowo Rachunkowe IN.COME
Skierniewicka 10A/VI/60 01-230 Warszawa, Wola woj. mazowieckie
Tel: +48 606 815 600
E-mail: kancelaria@in-come.pl

Odpowiedz do tematu