Poprzedni temat :: Następny temat
MUNDUROWI
Autor Wiadomość
rafi1972 

Wysłany: 2012-05-16, 19:53   

:szok2: :szok2: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

rafi1972 

Wysłany: 2012-05-19, 20:18   

chyba się troszkę zdziwili :D

http://www.youtube.com/wa...d&v=4q7ZUE61xV8

tygrys 

Wysłany: 2012-05-19, 20:30   

:hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: nie troszkę ...baaardzo się zdziwili :rotfl:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-19, 21:26   

aaaaaaaa :hahaha: :hahaha: :hahaha: uwielbiam takie jaja :hahaha: coś dla mnie :co jest:

[ Dodano: 2012-05-20, 07:01 ]
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

:hahaha: :hahaha:

Jolinek 

Wysłany: 2012-05-20, 07:03   

:szok2: :hihi: :hihi: :hihi:

.

rafi1972 

Wysłany: 2012-05-20, 07:40   

???

[ Dodano: 2012-05-20, 07:40 ]
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

tygrys 

Wysłany: 2012-05-20, 08:07   

.................

[ Dodano: 2012-05-20, 08:07 ]
:hahaha: :hahaha:

"Określ, co sprawia że dobrze się czujesz i zacznij robić tego więcej "

.

Ann 

Wysłany: 2012-05-20, 10:55   

???

[ Dodano: 2012-05-20, 10:57 ]
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Anet 

Wysłany: 2012-05-20, 22:17   

...

[ Dodano: 2012-05-20, 22:17 ]
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

mo36 
Niszowa dewiantka!

Wysłany: 2013-06-26, 20:29   

???

[ Dodano: 2013-06-26, 20:30 ]
:rotfl:

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2013-12-18, 17:50   

A za numer z drzewem... :piwo2: :rotfl:

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

rafi1972 

Wysłany: 2013-12-18, 18:06   

Pewnie z racji wykonywanego zawodu, ale mnie to nie śmieszy :bezradny: Pewnie, że inny kaliber, ale to trochę tak, jak dla żartu pogotowie wzywać albo dzwonić, że w szpitalu jest bomba :

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2013-12-18, 18:40   

Rafi, akurat ciebie rozumiem... ale jako obywatelka chciałabym aby nieco inaczej wyglądały interwencje policji. Sama doświadczyłam "pseudointerwencji" patroli, którym się zwyczajnie nie chciało robić nic, potem z tego był skutek taki, że męty rozbijały w okolicy szyby, butelki i miałam raz na miesiąc włamania z dewastacją, a to centrum miasta było i w końcu myśmy się wyprowadzili (cały pasaż usługowo-handlowy jest dziś pusty) więc takie pseudointerwencje robią więcej złego niż dobrego :( Podziwiam policję francuską i brytyjską, tam pewne numery nie przechodzą. Bob kiedy jest miły to jest, ale z drzewa by gościa zdjął, żandarm francuski by mu jeszcze przyłożył parę mocnych na posterunku. Polski funkcjonariusz ma przeważnie gadkę i bloczek mandatowy. Jest mi smutno jak to widzę, bo sama mam w rodzinie od dwóch pokoleń policjantów i widzę jak autorytet służby sięga bruku, policjant nie jest od spacerowania, ale od interwencji. Póki mamy co mamy, to żulia rządzi gdzie nie spojrzeć.

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

rafi1972 

Wysłany: 2013-12-18, 22:34   

Ale ja nie mam tu zamiaru wychwalać policjantów i pisać, że wszystko jest super :nie:

Ja mam na myśli, że żart jest co najmniej głupi i w kraju takim jak USA skończyłby się tragedią : Tu się zgadzamy, żandarm spałowałby go pewnie :taak: Ale u nas skończyłoby się to wielkim skandalem - brutalna Policja i biedny "twórca" :

Chyba nie wierzysz, że celem tego pana jest sprawdzenie kondycji i przygotowania policjantów? Jego jedynym celem jest kariera w internecie, TV itd. :bezradny:

Ama, a co do "spacerowania" to bardzo się mylisz. Interwencje interwencjami, ale w polskiej Policji solą jest patrol, i to najlepiej pieszy :bezradny: A wynika to z badań społecznych :taak: Ogromna większość społeczeństwa chce widzieć na co dzień policjantów, właśnie "spacerujących" w ich okolicy :taak: To daje poczucie bezpieczeństwa i ma swoją nazwę - PREWENCJA :) Bo lepiej jest, gdy do interwencji nie dochodzi :taak:

A że w wielu miejscach nie jest dobrze, to niestety inna sprawa :bezradny:

mo36 
Niszowa dewiantka!

Wysłany: 2013-12-18, 22:49   

uderz w stół, a nożyce się odezwą :rotfl:

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-18, 23:38   

nooo, dobraaaa to teraz ja zapoznam się z filmikiem i ewentualne swoje 3 grosze wstawię :oczko:

[ Dodano: 2013-12-19, 01:35 ]
rozpiszę się i ze wstępem...

pewnie wszyscy wiedzą co to jest "sztuka" performance? :)
ale dla przypomnienia - "dzieło", w którym założeniem "artysty" jest wywołanie zaskoczenia i poruszenie odbiorcy : a przedstawienie zazwyczaj ma być kontrowersyjne, bo taki jest właśnie cel "artysty" (vide np. pani Kozyra*)
mnie niestety/stety ten rodzaj przedstawiania sztuki nigdy nie poruszał :bezradny:
baaa, nie potrafię pogodzić się z tonem akceptacji i niemalże aplauzem innych odbiorców-"znawców" :

i teraz a propos filmiku :
znam filmiki Wardęgi i dla mnie jest to właśnie typowy przykład sztuki performance :bezradny:
zresztą Sylwester W. za tę "sztukę" jest "opiewany" w Necie do tego stopnia, że aż stał się niemal celebrytą :
np. przebrany za konia przerwał zawody - ma chłop swój sposób na zabawę :bezradny:

ale czego miał dowieść np. ten filmik z piwem i uciekaniem?
klasyczne ośmieszenie policji, bo nic innego nie odebrałam z tego przekazu :bezradny:
ale w jakim celu? w ogóle reakcji, czy reakcji na małą szkodliwość czynu?

i mój odbiór filmiku - dla mnie gostek ośmieszył siebie :bezradny: a policjanci to ośmieszyliby się, jakby za nim latali :bezradny:
wykazali się rozsądkiem :taak: i olali oszołoma i ewidentnego medialnego prowokatora (wszak S.W. ma już obeznaną mordę :hahaha: ) no i nie wkurzył ich bardziej :hihi: :oczko:
a co byłyby, gdyby w tym czasie, kiedy jajarz daje prowokacyjnego dyla (np. scenka w parku) - alejkę dalej faktyczny bandzior rabuje bezbronną staruszkę?
nie ma patrolu uuuuuuuu, jak szkoda :olaboga: i tu dopiero pożywka dla mediów i w najbardziej opiniotwórczej stacji Te-(V)Fał-eN w wiadomościach głównych niebieski baner u dołu ekranu z napisem "babcia została bez emertury, bo patrol policji uganiał się za degustatorkiem browarka"
wow i tu dopiero w kraju posypałyby się gromy na skowernię :
i co???? i może jeszcze nie daj bóg powinni strzelać? :chytry:

a w ogóle to ta dzisiejsza "demokracja" ma to do siebie, że można sobie swobodnie robić jaja z każdego :

a co do testów sprawnościowych policji to :luzik: (ja mam na co dzień w pracy * do czynienia z policjantami (i z przestępcami też :brwi: ), bo moja praca to właśnie współpraca z Organami Ścigania :chytry: i tu nie ma szans w oszukiwaniu na testach sprawnościowych :luzik:

a na zakończenie mojego wywodu dodam, że :hihi: powinno się napier****ć "gwiazdorowi" pałą, a później skazać na kilkadziesiąt godzin prac społecznych w kamizelce z napisem "jestem debilem" aaaaaaaaaaaaaaaaa :hahaha:

* Ama, a Ty, jako weterynarz to co myślisz o "pracy" p. Kozyry "Piramida"? :chytry:

* Moniasta, a Ty też dopiszesz pode mną "uderz w stół, a nożyce się odezwą"? :chytry:

mo36 
Niszowa dewiantka!

Wysłany: 2013-12-19, 08:47   

Lulka, nie, :rotfl: napiszę tak: wzięło ją na wywody :stres:

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2013-12-19, 11:57   

Najlepsze, że wszyscy macie rację :)

Co do Kozyry - dla mnie dzisiejsi plastycy umieją robić "dzieła" typu "Suche gacie na dnie morza", a nie umieją podstaw rysunku, rzeźby czy kompozycji. Młodzi chcą zaistnieć bez względu na to, jakim sposobem, a że współczesne media i odbiorcy sztuk nie są w większości wybredni, to mamy Kozyry i Wardęgów na pęczki. I masę celebrytów słynących z bycia celebrytami...
A policjanci (przynajmniej ci krakowscy, bo miło mi było patrzeć i doceniać służby z Wybrzeża) - to po prostu wstyd, zero skuteczności. Prędzej można liczyć na obywateli, niż na pomoc patrolu! Tłumaczenie, że przepisy im związują ręce, nie do końca akceptuję.
I uważam, że Wardęga choć prowokator, to pokazał coś więcej niż głupie zachowania - pokazał to, co na co dzień widzę w Krakowie. Ot, choćby piwoszy i lumpy na Plantach totalnie zlewające policję i straż miejską - są lepsi niż Wardęga. Ludzie chcą widzieć patrole - ale skuteczne. Przechadzające się wcale nie budują w ludziach bezpieczeństwa, wręcz odwrotnie - dają znać wszem i wobec, że w danym miejscu jest sporo żuli, albo że właśnie przyjechał w gościnę premier :D

Odpowiedz do tematu