Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Anita
2011-10-25, 10:07
WIRUSY i inne problemy z internetem
Autor Wiadomość
Bogda 

Wysłany: 2010-02-04, 18:36   WIRUSY i inne problemy z internetem

Mamy niekiedy problemy z różnymi rzeczami związanymi z internetem .

Ktoś wykrył jakiegoś nowego WIRUSA - możemy informować również i o tym innych .

Pomagajmy sobie właśnie tutaj .

Wymieniając miedzy sobą różne informacje w SB nie każdy ma mozliwość dowiedzieć się o tym .

Tam informacje szybko znikają .

....

Dobry program antywirusowy

http://www.eset.pl/nod32-...-antywirus.html

Rozwiązania firmy ESET dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji potrafią samodzielnie wykryć i zablokować zupełnie nowe zagrożenia usiłujące zaatakować Twój komputer. Ochrona realizowana jest z wykorzystaniem ThreatSense – technologii sztucznej inteligencji znanej milionom użytkowników korzystających z programu ESET NOD32 Antivirus.
Najważniejsze cechy rozwiązań firmy ESET to:
Niezwykła skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu nowych, nieznanych zagrożeń
Wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji
Najwyższa szybkość skanowania
Minimalne obciążenie komputera
ESET Smart Security jest kompletnym pakietem bezpieczeństwa z funkcjami ochrony antywirusowej i antyspyware (ESET NOD32 Antywirus), filtrem antyspamowym i zaporą osobistą.

ESET NOD32 Antivirus program antywirusowy i antyspyware zapewniający ochronę komputera przed wrogimi programami.

Polecany przez Kajamirę

..

Ostatnio zmieniony przez Bogda 2010-02-04, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  

Kajamira 

Wysłany: 2010-02-04, 19:12   

chciałam Was przestrzec przed niedawno odkrytym wirusem -XI 2009
wirus nazywa się : userini.exe
atakuje połączenia internetowe, spowalniając przeglądanie stron, albo kompletnie blokując
jest dość trudny do wykrycia skanerami
ale istnieje bardzo dobry program - do robienia logów komputera i potem sprawdzania w internecie tych logów - czy wszystkie pliki mamy w porządku
1) HIJACK
to jest właśnie ten programik
można go pobrać ze strony poniżej - jest darmowy - ta strona - to wersja Hijacka z XII 2009 roku- czyli aktualna - strona jest w języku polskim - więc samo ściągnięcie programiku nie sprawi Wam kłopotu

w razie problemów - służę pomocą - jeśli nie znacie angielskiego - bardzo proszę o włoską wersję Waszych logów )))) mogę pomóc )))))

Dokładny opis działania programu, jak się nim posługiwać - oczywiście w języku polskim ( sam program jest w języku angielskim ) - znajdziecie na stronie poniżej

teraz czas na sprawdzenie naszych logów - do tego służy programik, którego nie musicie ściągać - sprawdzą za Was fachowcy online - błyskawicznie
są dwie możliwości sprawdzenia logów online:
1) kopiujecie z notatnika swoje logi i wklejacie - potem klikacie na dole : Analizuj i macie dokładny opis - na czerwono - WIRUSY !!! !!!!!!!!!!!! na żółto - podejrzane - zielone - dobre ))))))
2) możecie wstawić bezpośrednio z kompa - z notatnika i dalej należy tak samo postępować

poniżej podaje adres do strony w kilku językach - jest między innym angielski ( dla mnie włoski )

i jeszcze jedna uwaga - warto od czasu do czasu sprawdzać logi Hijackiem - programy antywirusowe zawsze coś przepuszcza - nawet te najlepsze

Bogda 

Wysłany: 2010-02-04, 19:27   

..
Zpewnością ściągacie różne programy .

Ja mam zaufanie do tej strony z programami .

Jest tam bardzo dużo darmowych PROGRAMÓW i pewnych - bez wirusów.

http://www.dobreprogramy.pl/

POLECAM !!!

Jest też forum , w którym można o wielu praktycznych informacjach się dowiedzieć .

......

Dodam jeszcze jeden z tematów dzisiaj poruszanych w SB i jego rozwiązanie :

http://forum.dobreprogram...xe-t363274.html

.......

Anet 

Wysłany: 2010-02-04, 21:43   

ja od bardzo dawna używam ESET NOD32 :ok:

aktualnie darmową miesięczną wersję , którą instaluję co miesiąc

Kajamira 

Wysłany: 2010-02-04, 22:20   

ja mam komercyjną od jesieni - bardzo sobie ją chwale - a miałam już i darmowe i rożne komercyjne - Panda, Kaspersky, Cafe,MKS wir - to z tych komercyjnych - jak do tej pory - najlepszy wydaje mi się ESET - ale właśnie jemu udało się przepuścić te wirusy, o których pisałam, jak również wczorajsze dwukrotne skanowanie nim nie wykryło wirusa - nawet najlepsze programy nie chronią nas w 100 %

Bogda 

Wysłany: 2010-02-05, 02:45   

..

Pobierz bezpłatny skaner antywirusowy

http://bezpieczenstwo.onet.pl/3,skaner.html

Skorzystaj z darmowego skanera ArcaMicroScan, działającego podobnie do Skanera Online, niewymagającego obecności w systemie operacyjnym przeglądarki obsługującej ActiveX.

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2010-09-16, 20:04   

ArcaMicroScan pobrałam w ub. roku z Onetu i niestety - przepuścił mi kilka poważnych trojanów, natomiast odkąd zainstalowałam ESET - mam święty spokój, szkoda tylko że nie można mieć wtedy na kompie Spybota - naprawdę dobre narzędzie do usuwania różnych dziadostw, ale konfliktuje z ESETEM. Kto może - niech sobie Spybota (download) zainstaluje, raz na parę dni przeskanuje się i w zasadzie ma spokój, zwłaszcza jak na stałe rezydenta włączy :)

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Lulka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-20, 23:07   

Bardzo dziękuję za TEMAT, właśnie dziś jest u mnie na czasie :hura: :buziak:

[ Dodano: 2011-05-21, 00:12 ]
Pobrałam właśnie wersje testową ESET NOD.
A czy może ktoś wypowiedzieć się na temat programu antywir. McAfee?

Kajamira 

Wysłany: 2011-05-21, 04:28   

odpowiadam Fiesta
ja używam - najważniejsze,że mi pokazują , które strony są nieubezpieczenie, a na które można wchodzić - przy każdym linku jest symbol np zielony - strona bezpieczna, brązowy - strona nie przetestowana, symbol czerwona - strona zawirusowana - te programiki są darmowe

Ama 
Czas na kawkę ;)

Wysłany: 2011-05-21, 20:39   

Fiesta - Eseta NOD 32 pobierz razem z instalatorem, instalatora włóż sobie potem gdzieś do np. folderu narzędzi; co 30 dni odinstalujesz wersję próbną i odpalisz nową z tego samego instalatora, szybko i bezpiecznie. I tak masz Noda 32 za free :D
Nie wysyłaj tylko żadnych formularzy do Eseta, natomiast włącz wykrywanie potencjalnie szkodliwych aplikacji.

To nie czarny kot napotkany przynosi pecha, ale ciemny kmiot. A ludzie jak zwykle powtarzają tylko to co im wygodne!

Odpowiedz do tematu